Aktuality

 - Jan Škrle slaví 70. narozeniny
  • 17.5.2018
Zpět na aktuality

- Jan Škrle slaví 70. narozeniny

K tomu, abyste si vychutnali fotbalový zápas, potřebujete dva týmy, hřiště, branky a někoho, kdo utkání bude řídit a rozhodovat. K tomu, abyste na odehrané střetnutí mohli později vzpomínat, vám pomůže kameraman nebo fotograf. A pravě jedním z těch, kteří dění na hřišti sledují prostřednictvím objektivu, je přeloučský rodák Jan Škrle, jež slaví významné jubileum.

K dříve aktivnímu sportovci, který si zahrál fotbalovou divizní soutěž v dresu ČZ Strakonice, fotoaparát neodmyslitelně patří. Pokud ho potkáte na fotbalu, házené, basketbalu, motokrosu, hokeji či jakémkoli jiném sportu, můžete si být jistí, že ještě týž den najdete fotografie z dané akce, pod nimiž bude Jan Škrle jako autor podepsán.

Nejčastěji se pohybuje na Strakonicku, dokonale však zná celý Jihočeský kraj včetně okresu Písek a Městského sportovního areálu v Burketově ulici, kde své domácí zápasy hrají celky FC Písek. Jan Škrle, který se může pochlubit například i fotodokumentací z olympijských her v Montrealu 1976, je pravidelným účastníkem zápasů píseckého třetiligového A-týmu a jeho práci můžete obdivovat v galeriích na klubovém webu.

Vedení klubu FC Písek přeje Janu Škrlemu k jeho významnému životnímu jubileu především pevné zdraví a nespočet dalších nejen sportovních fotografií.

Autor: Petr Brůha

Písecký deník mediální partner FC Písek