Aktuality

 - Dorostenci se v derby poměřili s Dynamem
  • 9.10.2018
Zpět na aktuality

- Dorostenci se v derby poměřili s Dynamem

Zápasy, které mají větší náboj než ty běžnější, takové jsou ty, jež spolu hrají týmy z jednoho regionu. Utkání Písku s Dynamem bylo zejména pro devatenáctku velmi důležité.

 9. KOLO ČLD U19 sk. A

FC Písek - SK Dynamo ČB 1:0 (1:0)

Branky: 20. Hnídek Tomáš

Sestava FC Písek: Vojtíšek Zdeněk, Přibyl Viktor, Mikeš Michal, Říha Miroslav, Jiskra Lukáš, Mařík Miroslav [K], Vojta Lukáš, Nosek Jiří70´, Hnídek Tomáš89´, Sládek Přemek85´, Kvasnička Ondřej88´. Střídali: Pícha Václav, Zelenka Jan 3´, Novotný Jan 2´, Řezáč Jakub 5´, Kučera Václav, Kulík Václav 20´.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny: Pro nás hodně důležitý zápas z pohledu vyrovnanosti v tabulce, který jsme zvládli velmi dobře. Kluci makali v obrané části velmi dobře a nepouštěli Dynamo do vyložených šancí. Směrem dopředu jsme si vypracovali velké množství šancí a je škoda, že to skončilo jenom 1:0. Po nezajímavé první desetiminutovce jsme si vytvořili dvě totožné brankové příležitosti přes levou stranu, ale nepovedlo se nám ve vápně dobře zakončit. Do vedení nás poslal Hnídek, když si dobrý náběh Noska našel Sládek a po odražené střele zakončoval právě Hnídek do prázdné brány. Soupeře jsme pustili v první půli do dvou šancí z křídelního prostoru, ale obrana zafungovala dobře a Dynamo se k vyloženému zakončení nedostalo. Druhý poločas jsme zahazovali jednu šanci za druhou a bohužel se nám nepovedlo rozhodnout dříve. Vyhráli jsme ale zaslouženě a kluky musím pochválit za předvedený výkon.

9. KOLO ČLD U17 sk. A

FC Písek - SK Dynamo ČB 2:5 (2:3)

Branky: 8. Štěpka Vojtěch (pen.), 30. Řezáč František - 9. Bastl Libor, 15. Bílý Tom, 28. Krch David, 57. Bílý Tom, 88. Bastl Libor.

Sestava FC Písek: Lalák Lukáš, Stejskal Jakub, Děd Tomáš 46´, Štěpka Vojtěch [K], Hejný Martin, Červený Ondřej, Stropnický Radek 53´, Kulík Václav, Velek Daniel, Šťástka Václav 81´, Řezáč František 63´. Střídali: Juhás Ladislav, Černý Martin45´, Horník Filip 36´,Hadáček Filip 27´, Hřebejk Filip 9´.

Hodnocení trenéra Petra Bílého: Utkání, které mělo jen jednoho vítěze a tím nebylo ani Dynamo ani Písek, ale hráči obou týmu, kteří nám ukázali, vše co v nich je. Individuální výkony, nasazení, krásné akce, souboje a především kreativitu. Všem přítomným a divákům se tento zápas musel líbit. Mrzí mě fáze utkání, kde jsme nebyli dostatečně aktivní nebo koncentrovaní v obranné činnosti, druhou stranou jsme se snažili o vysoký pressing a skupinový repressing, kdy nám to soupeř vracel stejnou měrou, proto jsme z toho netěžili tolik, jako v minulých utkáních. Jen takové zápasy nás mohou posunout dál. Doufám, že pro moje hráče byl zápas poučný, tak jako pro mě.