Aktuality

U 7 - V Písku se uskuteční mezinárodní turnaj malých fotbalistů
U 7 - V Písku se uskuteční mezinárodní turnaj malých fotbalistů
  • 25.4.2016
Zpět na aktuality

U 7 - V Písku se uskuteční mezinárodní turnaj malých fotbalistů

Písek: Ve sváteční neděli 1. května pořádá fotbalový klub FC Písek 1. ročník mezinárodního mládežnického turnaje kategorie U7 (hráči nar. v roce 2009 a ml.) NN Cup Písek - Memoriál Martina Breibische 2016. Této celodenní fotbalové akce se zúčastní dvacet družstev z České republiky a Německa.

Tento turnaj navazuje na akci z roku 2009 s názvem "Hledáme nového Jana Zušťáka". Následně byl tento turnaj přejmenován na Meantiva Cup - Memoriál Martina Breibische. Tedy muže, jehož jméno turnaj po léta nese. Martin Breibisch byl dlouholetým vedoucím družstev mládežnických kategorií v Písku, poté přešel do výkonného výboru FC Písek. Patřil také mezi hlavní sponzory píseckého klubu. Fotbal pro Martina hodně znamenal, s trochou nadsázky se dá říci, že byl pro něj vším... Jeho náhlá tragická smrt všechny hodně zasáhla. Martinův fotbalový odkaz, jak dokazuje každoroční klání fotbalových nadějí, je však stále živý.

Hlavními organizátory turnaje jsou písečtí trenéři mládeže Petr Houdek a Martin Jirsa, ale velkou měrou se na přípravách turnaje podíleli i další - Petr Čechal, Radoslav Houdek, Robert Vejmělek a samozřejmě pořádající klub FC Písek.

Hlavním partnerem této sportovní akce je NN životní pojišťovna a penzijní společnost.

Jednoho z dvojice hlavních organizátorů turnaje, Petra Houdka, jsme požádali, aby nám přiblížil, jaký turnaj se to vlastně za několik dní u Otavy uskuteční.

"Původně jsme chtěli uspořádat turnaj v menším měřítku, aby se ho zúčastnilo maximálně deset až dvanáct týmů, ale postupem času, jak jsme s ostatními organizátory dávali tuto akci dohromady, jsme došli až k počtu dvaceti startujících družstev, což je po organizační stránce hodně náročná sportovní akce. Nikoho ze zájemců jsme nechtěli odmítnout, ale nyní už musíme další týmy, které se nám neustále hlásí, odmítat. Každému říkáme, že už to prostě nejde, že už máme vše uzavřené a že turnaj je už v tuto chvíli rozlosován. Co se týká organizace turnaje, musím poděkovat Aleši Pavelkovi, který mi předal spoustu zkušeností z pořádaní turnaje o něco starších hráčů Maentiva Cup - memoriál Martina Breibische. Komunikace mezi námi a Alešem neustále funguje, stále zjišťujeme, že je třeba zařídit další a další věci, takže jsme za každou pomoc a dobrou radu velice rádi. Zatím nás nic nezaskočilo, a já věřím, že tomu tak bude i nadále, že se celý turnaj uskuteční bez sebemenších problémů. Hlavně, aby se všem zúčastněným celkům u nás líbilo. Družstva se mohou těšit na krásné ceny - poháry, medaile, diplomy, dorty a předána budou i individuální ocenění."

Kromě soutěžních zápasů si mohou malí fotbalisté procvičit i své fotbalové dovednosti v rámci doprovodného programu, do něhož společnost E.ON zapůjčila herní pomůcky. Všichni účastníci tohoto celodenního fotbalového klání se mohou těšit na výborné zázemí v areálu FC Písek a pohostinnosti hotelu OtavArena.

Turnaj svou účastí podpoří odchovanec píseckého fotbalu, sedmadvacetiletý Štěpán Koreš, v současné době hráč prvoligového Zlína, kde hostuje z pražské Slavie.

"Nadcházející turnaj bude velkou příležitostí pro malé hráče, aby v Písku poměřili své dovednosti, prostě, aby ukázali, co se dosud ve fotbale naučili. Určitě to bude zajímavá, a po organizační stránce velice náročná akce, protože turnaj o dvaceti týmech, to se hned tak nevidí. Samozřejmě, že udělám vše pro to, abych se přišel na turnaj podívat. A pokud bude ze strany dětí zájem, tak se s nimi velice rád vyfotím, a nebo se jim podepíši. To nebude žádný problém," řekl k nedělní fotbalové akci v Písku Štěpán Koreš.

Dvacet přihlášených týmů bylo rozděleno do čtyř skupin po pěti účastnících, hrát se bude systémem každý s každý.

Červená skupina: 1. FC Passau (Německo), JFA České Budějovice, SK Slavia Praha, FC MAS Táborsko, FC Písek I.

Zelená skupina: TJ ABC Bráník, 1. FK Příbram, FC Viktoria Plzeň, TJ Jiskra Třeboň, TJ Hradiště.

Modrá skupina: FA Petra Voříška, TJ Blatná, SK Votice, AC Sparta Praha, FC Písek II.

Žlutá skupina: SK Toužim, SK Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha 1905, FK Slavoj Český Krumlov, TJ Šumavan Vimperk.

Časový program:

Dopolední část: 9.00 - 12.00 hodin.

Oběd: 11.30 - 13.30 hodin.

Odpolední část: 14.00 - 16.30 hodin.

Vyhlášení výsledků: 17.00 - 17.30 hodin.


Text a foto: František Bořánek/FC Písek

Písecký deník mediální partner FC Písek