Aktuality

U 7 - Prvenství v turnaji si domů odvezl tým z Toužimi
U 7 - Prvenství v turnaji si domů odvezl tým z Toužimi

U 7 - Prvenství v turnaji si domů odvezl tým z Toužimi

Písek: Před několika dny uspořádal fotbalový klub FC Písek 1. ročník mezinárodního mládežnického turnaje kategorie U7 (hráči nar. v roce 2009 a ml.) pod názvem NN Cup Písek - memoriál Martina Breibische 2016. Této celodenní fotbalové akce se zúčastnilo dvacet družstev z České republiky a Německa.

Hlavními organizátory turnaje byli písečtí trenéři mládeže Petr Houdek a Martin Jirsa, ale velkou měrou se na přípravách turnaje podíleli i další - Petr Čechal, Radoslav Houdek, Robert Vejmělek a samozřejmě i pořádající klub FC Písek. Hlavním partnerem této sportovní akce byla NN životní pojišťovna a penzijní společnost.

Dvacet přihlášených týmů bylo rozděleno do čtyř skupin po pěti účastnících, kde se střetly systémem každý s každý.

Červená skupina: 1. FC Passau, JFA České Budějovice, SK Slavia Praha, FC MAS Táborsko, FC Písek I.

Výsledky zápasů: JFA ČB - Písek I. 1:1, Slavia - Táborsko 5:2, Písek I. - Slavia 0:3, Passau - JFA ČB 1:2, Slavia - Passau 5:3, Táborsko - Písek I. 1:4, Passau - Táborsko 2:4, JFA ČB - Slavia 2:1, Táborsko - JFA ČB 1:0, Písek I. - Passau 5:0.

Pořadí: 1. Slavia 18:7 9, 2. Písek I. 10:5 7, 3. JFA Č. Budějovice 6:4 7, 4. Táborsko 8:11 6, 5. Passau 6:16 0 bodů.

Zelená skupina: TJ ABC Braník, 1. FK Příbram, FC Viktoria Plzeň, TJ Jiskra Třeboň, TJ Hradiště.

Výsledky zápasů: Příbram - Hradiště 2:1, Plzeň - Třeboň 2:3, Hradiště - Plzeň 1:1, Braník - Příbram 0:2, Plzeň - Braník 7:1, Třeboň - Hradiště 1:0, Braník - Třeboň 2:3, Příbram - Plzeň 1:4, Třeboň - Příbram 3:0, Hradiště - Braník 2:0.

Pořadí: 1. Třeboň 10:4 12, 2. Plzeň 14:6 7, 3. Příbram 6:8 6, 4. Hradiště 4:4 4, 5. Braník 3:14 0 bodů.

Modrá skupina: FA Petra Voříška, TJ Blatná, SK Votice, AC Sparta Praha - rudá, FC Písek II.

Výsledky zápasů: Blatná - Písek II. 2:4, Votice - Sparta rudá 2:1, Písek II. - Votice 6:3, FA P. Voříška - Blatná 2:1, Votice - FA P. Voříška 0:5, Sparta rudá - Písek II. 3:0, FA P. Voříška - Sparta rudá 3:2, Blatná - Votice 1:4, Sparta rudá - Blatná 1:0, Písek II. - FA P. Voříška 2:3.

Pořadí: 1. FA P. Voříška 13:5 12, 2. Sparta rudá 7:5 6, 3. Písek II. 12:11 6, 4. Votice 9:13 6, 5. Blatná 4:7 0 bodů.

Žlutá skupina: SK Toužim, SK Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha 1905, AC Sparta Praha - bílá, TJ Šumavan Vimperk.

Výsledky utkání: Dynamo ČB - Vimperk 0:4, Bohemians 1905 - Sparta bílá 1:1, Vimperk - Bohemians 1905 3:3, Toužim - Dynamo ČB 6:1, Bohemians 1905 - Toužim 0:2, Sparta bílá - Vimperk 1:2, Toužim - Sparta bílá 3:2, Dynamo ČB - Bohemians 1905 0:11, Sparta bílá - Dynamo ČB 7:0, Vimperk - Toužim 1:1.

Pořadí: 1. Toužim 12:4 10, 2. Vimperk 10:5 8, 3. Bohemians 1905 16:6 5, 4. Sparta bílá 11:6 4, 5. Dynamo ČB 1:23 0 bodů.

Zlatá skupina:

Výsledky zápasů: Třeboň - Vimperk 0:4, Toužim - Slavia 3:2, FA P. Voříška - Třeboň 0:0, Vimperk - Toužim 1:1, Toužim - FA P. Voříška 1:0, Slavia - Vimperk 1:0, FA P. Voříška - Slavia 1:8, Třeboň - Toužim 0:2, Vimperk - FA P. Voříška 2:1, Slavia - Třeboň 0:3.

Pořadí: 1. Toužim 7:3 10, 2. Vimperk 7:3 7, 3. Slavia 12:7 6, 4. Třeboň 3:6 4, 5. FA P. Voříška 2:11 1 bod.

Stříbrná skupina:

Výsledky zápasů: Písek I. - Písek II. 3:3, Sparta rudá - JFA ČB 1:1, Plzeň - Písek I. 2:0, Písek II. - Sparta rudá 0:3, Sparta rudá - Plzeň 0:6, JFA ČB - Písek II. 1:1, Plzeň - JFA ČB 4:1, Písek I. - Sparta rudá 2:2, Písek II. - Plzeň 0:7, JFA ČB - Písek I. 1:1.

Pořadí: 1. Plzeň 19:1 12, 2. Sparta rudá 6:9 5, 3. Písek I. 6:8 3, 4. JFA ČB 4:7 3, 5. Písek II. 4:14 2 body.

Bronzová skupina:

Výsledky zápasů: Příbram - Sparta bílá 2:4, Táborsko - Votice 4:0, Bohemians 1905 - Příbram 4:0, Sparta bílá - Táborsko 5:0, Táborsko - Bohemians 1905 1:3, Votice - Sparta bílá 1:5, Bohemians 1905 - Votice 3:0, Příbram - Táborsko 2:1, Sparta bílá - Bohemians 1905 1:3, Votice - Příbram 1:1.

Pořadí: 1. Bohemians 1905 13:2 12, 2. Sparta bílá 15:6 9, 3. Příbram 5:10 4, 4. Táborsko 6:10 3, 5. Votice 2:13 1 bod.

Bramborová skupina:

Výsledky zápasů: Blatná - Dynamo ČB 1:2, Passau - Braník 1:2, Hradiště - Blatná 5:1, Dynamo ČB - Passau 0:4, Passau - Hradiště 0:0, Braník - Dynamo ČB 2:1, Hradiště - Braník 1:0, Blatná - Passau 0:3, Dynamo ČB - Hradiště 1:0, Braník - Blatná 3:0.

Pořadí: 1. Braník 7:3 9, 2. Passau 8:2 7, 3. Hradiště 6:2 7, 4. Dynamo ČB 4:7 6, 5. Blatná 2:13 0 bodů.

Konečné pořadí družstev v turnaji:

1. místo SK Toužim, 2. TJ Šumavan Vimperk, 3. SK Slavia Praha, 4. TJ Jiskra Třeboň, 5. FA Petra Voříška, 6. FC Viktoria Plzeň, 7. AC Sparta Praha - rudá, 8. FC Písek I., 9. JFA České Budějovice, 10. FC Písek II., 11. Bohemians Praha 1905, 12. AC Sparta Praha - bílá, 13. 1. FK Příbram, 14. FC MAS Táborsko, 15. SK Votice, 16. TJ ABC Braník, 17. 1. FC Passau, 18. TJ Hradiště, 19. SK Dynamo České Budějovice, 20. TJ Blatná.

Jeden z hlavních organizátorů turnaje Petr Houdek po skončení akce řekl:

"Celkem bylo odehráno osmdesát zápasů, což je pěkné množství. Mě, coby dlouholetého trenéra mládeže těší, že malí fotbalisté nastříleli za celý den přes tři stovky gólů, a z každého z nich měli velkou radost. Byl to vydařený turnaj."

Nejlepší brankář:
Vojta Wollner (TJ Jiskra Třeboň).

Nejlepší střelec:
David Uhlík (TJ Šumavan Vimperk) - 13 branek.

Nejlepší střelci:

1. David Uhlík (TJ Šumavan Vimperk) 13, 2. Jonathan Metzlev (1. FC Passau), Kristián Vukonič (FC Viktoria Plzeň) 10, Matěj Mikula (SK Toužim), Jaromír Kupera (Bohemians Praha 1905) 9, ... 16. Štěpán Slabý (FC Písek) 5 branek.

Nejlepší hráči:
Vojtěch Kafka (AC Sparta Praha - bílá), Jan Filip (SK Slavia Praha), Kristián Vukonič (FC Viktoria Plzeň), Matěj Mikula (SK Toužim), Ondřej Pekař (FA P. Voříška).

Nejmladší hráč:
Ríša Šimůnek (SK Votice) - narozen 20. 7. 2011.


Text: František Bořánek/FC Písek

Foto: FC Písek

Písecký deník mediální partner FC Písek