Aktuality

U 13 - Utkání se Znojmem bude velkou výzvou, říká Zdeněk Křížek
U 13 - Utkání se Znojmem bude velkou výzvou, říká Zdeněk Křížek

U 13 - Utkání se Znojmem bude velkou výzvou, říká Zdeněk Křížek

Písek: Hostem odpolední části a slavnostního vyhlášení výsledků 5. ročníku turnaje žáků kategorie U13 Maentiva Cup - memoriál Martina Breibische, který se konal v neděli 8. května v Písku, byl zkušený brankář druholigového Dynama České Budějovice Zdeněk Křížek (33 let).

Ještě před samotným předáním cen zúčastněným týmům a nejlepším hráčům turnaje poskytl Zdeněk Křížek webu FC Písek krátký rozhovor.

Sledujete zápasy turnaje, kterého se účastní nejlepší týmy této kategorie z celé České republiky. Jak se vám líbí úroveň tohoto celodenního klání?

"Sleduji některé zápasy a vzpomínám si na období, kdy jsem byl ve věku těchto kluků. To jsme rovněž hráli na takových turnajích a moc se mi to líbilo. Tady v Písku vidím, že má turnaj vysokou úroveň, je dobře zorganizovaný. Jednotlivé zápasy na sebe navazují, nejsou žádné časové prodlevy, a hlavně se mi líbí výkony mladých fotbalistů. Velkým zklamáním jsou pro mě výsledky a umístění českobudějovického Dynama, kterému se nedařilo. Poslední dvanácté místo určitě není to, na co kluci z Dynama mají. Myslím si, že mohli skončit o nějakou příčku výše. Snad to bude příště lepší."

Velké finále turnaje se stalo záležitostí pražských "S". Máte svůj tip na vítěze? Bude to Sparta nebo Slavia?

"Od dětství jsem vždycky měl blíže ke Spartě, fandil jsem jí v každém derby, tak i nyní budu držet palce právě tomuto týmu. Sparta obhajuje loňské prvenství, tak věřím, že opět vyhraje a bude se radovat z prvního místa."

Vraťme se k sobotnímu druholigovému zápasu Dynama ve Frýdku-Místku, který skončil nerozhodně 1:1. Od konce prvního poločasu jste sice vedli 1:0, ale domácí ještě stačili vyrovnat v již nastaveném čase. Ztráta dvou bodů vás jistě hodně mrzí, ne?

"Určitě, to je prostě u nás klasika. Když jsme to počítali po utkání, tak jsme zjistili, že už jsme takhle přišli asi o osm bodů. Když dlouho vedete, potom dostane gól v nastaveném čase a přijdete o dva body, tak to hodně zamrzí. Naše šestihodinová cesta domů nebyla moc příjemná. Před zápasem bychom jeden bod brali, ale vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, je konečný výsledek pro nás obrovským zklamáním."

V pátek přivítá Dynamo na svém hřiště v tabulce třetí Znojmo. Jaký to bude zápas?

"Pro nás to bude hodně atraktivní zápas. Všichni doufáme, že se na utkání přijde podívat hodně lidí a že uhrajeme výsledek, se kterým budeme spokojeni. Pro nás je to velká výzva, v posledních čtyřech zápasech jsme remizovali, tak teď by už to chtělo bodovat naplno. Sice neprohráváme, ale stále čekáme na vítězství. Z nadcházejícího zápasu si chceme odnést tři body a uděláme maximum pro to, aby to tak dopadlo."

Text a foto: František Bořánek/FC Písek

Písecký deník mediální partner FC Písek