Aktuality

U 13 - Sparta obhájila v Písku loňské prvenství v turnaji
U 13 - Sparta obhájila v Písku loňské prvenství v turnaji

U 13 - Sparta obhájila v Písku loňské prvenství v turnaji

PŘIDÁNA FOTOGALERIE Ve sváteční neděli 8. května se na hřištích FC Písek uskutečnil již 5. ročník mezinárodního fotbalového turnaje pro hráče ročníku narození 2003 a mladší Maentiva Cup - memoriál Martina Breibische. Letošního ročníku se zúčastnilo dvanáct týmů, z nichž bylo šest z Prahy, tři ze severu Čech, dva z jihu Čech a jeden celek přijel ze Slovenska. Loňské prvenství u Otavy obhajovalo družstvo pražské Sparty.

FOTOGALERIE

Dvanáct přihlášených týmů bylo nalosováno do dvou skupin po šesti účastnících. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, v odpoledních hodinách pokračovaly boje zápasy o konečné umístění.

Skupina A: SK Slavia Praha, FK Dukla Praha, FK Motorlet Praha, FK Viktoria Žižkov, FC Písek, MŠK Kysucké Nové Mesto.

Výsledky zápasů: Slavia Praha - Dukla Praha 2:0, - Motorlet Praha 1:0, - Viktoria Žižkov 3:0, - Písek 2:0, - Kysucké Nové Mesto 4:0. Dukla Praha - Motorlet Praha 0:0, - Viktoria Žižkov 1:1, - Písek 0:0, - Kysucké Nové Mesto 2:1. Motorlet Praha - Viktoria Žižkov 0:0, - Písek 4:0, - Kysucké Nové Mesto 2:0. Viktoria Žižkov - Písek 1:3, - Kysucké Nové Mesto 0:1. Písek - Kysucké Nové Mesto 0:0.

Pořadí ve skupině A: 1. SK Slavia Praha 12:0 15, 2. FK Motorlet Praha 6:1 8, 3. FK Dukla Praha 3:4 6, 4. FC Písek 3:7 5, 5. MŠK Kysucké Nové Mesto 2:8 4, 6. FK Viktoria Žižkov 2:8 2 body.

Skupina B: AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905, FK Teplice, FK Baumit Jablonec, SK Dynamo České Budějovice, FK Baník Most.

Výsledky zápasů: Sparta Praha - Bohemians 1905 1:0, - Teplice 2:0, - Jablonec 1:0, - Dynamo ČB 4:0, - Most 0:0. Bohemians 1905 - Teplice 0:1, - Jablonec 3:2, - Dynamo ČB 2:0, - Most 2:0. Teplice - Jablonec 0:0, - Dynamo ČB 1:0, - Most 0:0. Jablonec - Dynamo ČB 3:0, - Most 3:2. Dynamo České Budějovice - Most 0:1.

Pořadí ve skupině B: 1. AC Sparta Praha 8:0 13, 2. Bohemians Praha 1905 7:4 9, 3. FK Teplice 2:2 8, 4. FK Baumit Jablonec 8:6 7, 5. FK Baník Most 3:5 5, 6. SK Dynamo České Budějovice 0:11 0 bodů.

Zápasy o konečné umístění:

O 11. - 12. místo: FK Viktoria Žižkov - SK Dynamo České Budějovice 2:1.

O 9. - 10. místo: FK Baník Most - MŠK Kysucké Nové Mesto 2:1.

O 7. - 8. místo: FC Písek - FK Baumit Jablonec 0:1.

O 5. - 6. místo: FK Dukla Praha - FK Teplice 1:2.

O 3. - 4. místo: FK Motorlet Praha - Bohemians Praha 1905 1:0.

O 1. - 2. místo: AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 2:0. Branky: Beránek, Walter.

Konečné pořadí:

1. AC Sparta Praha, 2. SK Slavia Praha, 3. FK Motorlet Praha, 4. Bohemians Praha 1905, 5. FK Teplice, 6. FK Dukla Praha, 7. FK Baumit Jablonec, 8. FC Písek, 9. FK Baník Most, 10. MŠK Kysucké Nové Mesto, 11. FK Viktoria Žižkov, 12. SK Dynamo České Budějovice.

Zápasy řídili rozhodčí Haviar, Štěrba, Toucha a Landík.

Individuální ocenění:

Nejlepší hráč turnaje: Patrik Vydra (AC Sparta Sparta).

Nejlepší střelec: Michal Černák (FK Baumit Jablonec).

Nejlepší brankař: Jan Šmerda (SK Slavia Praha).

Cena Czech Sport Travel: Sebastian Razzetto (AC Sparta Praha).

Cena ředitele turnaje: Tomáš Vlček (FC Písek).

Ceny zástupcům jednotlivých týmů a oceněným hráčům předali: místopředseda FC Písek Jaroslav Hrdlička, Adolf Breibisch a brankář druholigového Dynama České Budějovice Zdeněk Křížek.

Hlasy po turnaji:

Martin Kumšta, trenér AC Sparta Praha:

"Obhájili jsme loňské prvenství, takže jsme spokojeni. Turnaj byl perfektní, hrálo se na dvou travnatých hřištích, měl super obsazení, všechno probíhalo bez zbytečných prodlev, takže vidím jen samá pozitiva. Co se týká samotné organizace této akce, musím vyslovit opět jenom samou chválu - vřelé přijetí, všechno nám bylo řádně vysvětleno, a tak by měl turnaj vypadat. Dneska to bylo po všech stránkách hlavně o fotbale, musím však pochválit i další týmy - Slavii, Duklu, ale i domácí Písek, hrály velice dobře. A to je velký příslib do budoucna."

Petr Bína, asistent trenéra Bohemians Praha 1905:

"Na tento turnaj jezdíme dlouhodobě, vlastně od jeho vzniku, a vždycky má vysokou úroveň. Letos se poprvé hrálo na velkém hřišti za nižšího počtu zúčastněných družstev a myslím si, že organizace turnaje byla, jako vždycky, absolutně dokonalá. Řekl bych, že všechny celky předvedly, že se jim přechod na velké hřiště povedl, kluci odvedli kvalitní výkony. Vůbec nelitujeme toho, že jsme ve sváteční neděli hráli fotbal v Písku, jezdíme sem velice rádi. A pokud by se příští rok opět naskytla možnost, přijedeme znovu."

Patrik Zeidler, trenér FK Dukla Praha:

"Po sportovní i společenské stránce byl turnaj zorganizovaný perfektně, prostě je to, jako každý rok, super akce. Gratulujeme Spartě k prvenství, která byla ve finále lepším týmem než Slavia."

Pavel Vyhnal, trenér SK Slavia Praha:

"Stejně jako v minulých letech měl i letošní ročník turnaje v Písku vysokou kvalitu. Myslím si, že Sparta potvrdila svoje dominantní postavení v této věkové kategorii a zaslouženě turnaj vyhrála. Byl to vyrovnaný turnaj, což se potvrdilo řadou nerozhodných výsledků. Znovu opakuji, že Sparta zaslouženě ovládla celý turnaj. Vůbec nelitujeme toho, že jsme dneska jeli do Písku, fotbal děláme pro kluky a myslím si, že jsme si to všichni hodně užili. Pro některé týmy to bylo hodně náročné, protože Sparta i Slavia hrály turnaj i v sobotu, navíc bylo teplé počasí, což nebylo zrovna ideální, ale pořád to bylo lepší, než kdyby pršelo a byla zima. Kluci teď budou mít dostatek prostoru na regeneraci."

Ředitel turnaje Aleš Pavelka:

"Všichni viděli, že vyvrcholení turnaje, finále mezi Spartou a Slavií, bylo něco neuvěřitelného, byl to velice pěkný fotbalový zážitek. Počasí nám přálo, zápasy měly velmi dobrou úroveň, sanitka tady byla pouze jednou, ale nebylo to z důvodu zranění, ale zdravotními problémy hráče Baníku Most, který už je v pořádku a dokonce je už doma. Žádný smutek z konce turnaje ve mně nepřevládá, spíše naopak, jsem rád, že všechno dobře dopadlo a že už je konec. Teď si od všeho odpočinu. A jsem rád, že mám svoje následovníky, Petra Houdka a Martina Jirsu, kteří minulý týden úspěšně odstartovali další pokračování této akce s malými fotbalisty, kteří mají další ročníky tohoto klání teprve před sebou. Děkuji všem, kteří mně pomohli s přípravami a organizací tohoto turnaje, sponzorům, a věřím, že této akci zachovají přízeň i v příštích letech."


Text a foto: František Bořánek/FC Písek

Písecký deník mediální partner FC Písek