Aktuality

Muži A - Písek bude hrát 2. kolo MOL Cupu, udolal Zbuzany
  • 22.7.2017
Zpět na aktuality

Muži A - Písek bude hrát 2. kolo MOL Cupu, udolal Zbuzany

K prvnímu soutěžnímu utkání sezony 2017/2018 zajížděli svěřenci trenéra Ondřeje Prášila do Zbuzan, kde se v sobotu dopoledne střetli s domácím divizním celkem v rámci úvodního kola českého poháru.

Na jihozápadním okraji hlavního města Prahy nečekal na hosty jednoduchý úkol. Součástí zbuzanského kádru je několik bývalých prvoligových hráčů, z nichž někteří uspěli i v evropském měřítku.

Aktivní vstup Jihočechů do zápasu branku nepřinesl, a tak se ke slovu s postupujícím časem dostávali také domácí, kterým se ve 38. minutě podařilo vstřelit úvodní branku, o kterou se postaral David Radosta. Veseleji nebylo v hostujícím táboře ani po změně stran, protože po necelé hodině hry Zbuzany náskok ještě navýšily. Autorem branky na 2:0 byl Josef Brodský.

Závěrečná půlhodina ale patřila lépe fyzicky připravenému Písku. Nejprve v 68. minutě snížil důležitou trefou Tomáš Froněk, na něhož pak o dvanáct minut později navázal vyrovnáním Miroslav Slepička. Rozhodnutí přišlo až v nastavení, v němž měli Písečtí možnost zahrávat pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Tomáš Froněk a posunul svůj tým do 2. kola MOL Cupu.

FK Zbuzany 1953 - FC Písek 2:3 (1:0)

Branky: 38. Radosta, 59. Brodský – 68. a 94. Froněk, 80. Slepička.

ŽK: 26. R. Dosoudil – 23. A. Presl, 28. A. Kočí.

Rozhodčí: Vojtěch – Slavíček, Hůlka.

Diváků: 210.

Sestava FK Zbuzany: Winter - Maleček, Dosoudil, Kordiak, Barciaga, Huňáček (70. Karda), Lička, Radosta, Brodský (65. Veliký), Kincl, Říha.

Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka (74. Hrachovec), Hanzlík, Rendla, Běloušek, Voráček, Froněk, Milec, Kočí (65. Held), Presl, Slepička (84. Řezáč).

Trenér FC Písek Ondřej Prášil: „Bylo to klasické pohárové utkání. Narazili jsme na kvalitního soupeře, ale v úvodní patnáctiminutovce jsme byli hodně aktivní a vypracovali jsme si příležitosti, ze kterých jsme mohli vstřelit uklidňující branku. To se však nestalo a hra se vyrovnala. Před koncem první půle jsme navíc inkasovali po standardní situaci. Do druhé půle jsme šli s tím, že zápas není v žádném případě ztracený, ale dostali jsme se do ještě složitější situace, když domácí zvýšili na 2:0. Naši hráči pak ukázali charakter. Od 70. minuty jsme zápas ovládali. V závěru jsme byli silnější a podařilo se nám průběh střetnutí zvrátit a postoupit do další fáze poháru.“

(pbr)

Písecký deník mediální partner FC Písek