Aktuality

Muži A - Na Nymburk vyrukovali s kanonádou
  • 21.10.2017
Zpět na aktuality

Muži A - Na Nymburk vyrukovali s kanonádou

Utkání 11. Kola České fotbalové ligy mělo jasného favorita. Byl jím domácí Písek, který předpoklady potvrdil. Hostujícímu Nymburku nasázel šest branek a předvedl divákům několik pohledných akcí.

Úvod utkání se nesl spíše ve znamení rozkoukávání z obou stran. Hledaly se oba celky, ale Píseckým nahrála rychle vstřelená a z pohledu Polabanu laciná branka Aleše Hanzlíka z přímého volného kopu, která přišla již ve 3. minutě.

Ještě chvíli trvalo, než se domácí dostali do plných obrátek. Nymburští využili období do 18. minuty k několika pokusům o vyrovnání. Největší šanci hostí zlikvidoval gólman FC Písek Kamil Hajdušek po odehraných patnácti minutách.

Definitivní převzetí iniciativy žlutomodrými přišlo v 18. minutě, kdy Antonín Presl našel před brankou volného Filipa Řezáče, který zvýšil na 2:0. Téměř totožná akce se na trávníku u Otavy odehrála také o dvě minuty později a znamenala vedení domácích o tři branky. Hattrick pak Filip Řezáč dovršil po samostatném úniku těsně před poločasem – 4:0.

Ve snaze něco změnit, udělal trenér Nymburku Jiří Kabyl před začátkem druhého poločasu hned čtyři změny v sestavě – včetně brankáře. Písek však nepolevil a dohrál zápas v pokračujícím dominantním duchu. Skóre do konečné podoby domodelovali Antonín Presl v 58. minutě a Tomáš Froněk v minutě 76.

Smůlu měl tentokrát forvard Miroslav Slepička. Ten se v závěrečné desetiminutovce dostal do třech velkých příležitostí. Jednou trefil břevno a dvakrát nechal vyniknout střídajícího gólmana Polabanu Romana Přibyla. Jeho branky však během sobotního dopoledne nechyběly. Písek si i bez nich s Nymburkem poradil vysoko 6:0.

FC Písek – SK Polaban Nymburk 6:0 (4:0)

Branky: 3. Hanzlík, 18. Řezáč, 20. Řezáč, 44. Řezáč, 58. Presl, 76. Froněk.

ŽK: 3:2 (Avdić, Milec, Hrachovec – Daněk, Franc).

Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, L. Nehasil. Delegát: J. Hanzal.

Diváků: 215.

Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka (64. Hrachovec), Rendla, Avdić (70. Kalášek), Hanzlík – Voráček, Milec (57. J. Held), Froněk, Presl (64. Kočí) – Řezáč (M. Held), Slepička.

Sestava SK Polaban Nymburk: Jungr (46. Přibyl) – Kabyl, Herčík, Hájek, Cáska, Svoboda, Daněk, Petr (46. Dudek), Chlapec (46. Novotný), Nepovím (46. Franc), Houžvička.

Trenér SK Polaban Nymburk Jiří Kabyl: „Pro mě to je hodnocení smutné, ale na druhou stranu odráží realitu. Soupeř má lepší kádr a my jsme ho navíc nastartovali rychlým laciným inkasovaným gólem. Ve snaze s výsledkem něco udělat, jsme hloupě otevřeli hru a domácí nás potrestali. My se s takovým soupeřem můžeme pouze učit.“

Trenér FC Písek Ondřej Prášil: „Věděli jsme, že Nymburk uhrál venku celkem slušné výsledky a k zápasu jsme přistoupili se vší vážností. Udělali jsme několik změn v sestavě – postavili jsme to hodně ofenzivně. Skutečně nám pomohl rychlý gól a při dalších brankových situacích se projevila naše zkušenost. Zápas jsme měli brzy pod kontrolou, ale chtěl bych pochválit i soupeře, že chtěl hrát fotbal a neuchyloval se k faulům a kouskování hry.“

(pbr)
Foto: Jan Škrle

Písecký deník mediální partner FC Písek