Aktuality

Muži A - Písek zahřál bůr v síti Záp
  • 18.11.2017
Zpět na aktuality

Muži A - Písek zahřál bůr v síti Záp

V rozloučce s třetiligovým podzimem se písečtí fotbalisté utkali v domácím prostředí se třetím celkem průběžné tabulky SK Zápy. Hosté po špatném startu do soutěže po šesti kolech zabrali a od té doby se vezli na mnohem pozitivnější vlně. U Otavy však neuspěli a domů si odvezli pět inkasovaných branek, pod které se významným způsobem podepsal třígólový Filip Řezáč.

 Úvodní dvacetiminutovka byla z obou stran spíše vyčkávací a zahřívací. Jihočeši se sice chtěli tlačit do útoku, ale pozorně hrající fotbalisté Záp a vlastní nepřesnosti jim příliš prostoru nedávali. Do střelecké listiny se mohl zapsat Miroslav Slepička, jenže v páté minutě mu chyběl krok, aby v nebezpečné pozice zasáhl míč a o šest minut později zakončoval nad bránu.

Nervozitu ze svých kopaček Písečtí setřásli krátce před vypršením 30. minuty. Nejprve ještě Filip Řezáč nepřesně přihrával a zastavil tak slibně se rozvíjející protiútok, o chvilku později se však již po rychlé kombinační akci radoval ze své první trefy v zápase - 1:0. A nezůstalo u jedné. Útočník s číslem deset na zádech se sám před gólmanem Strakou nelekl ani v 31. minutě - 2:0.

Pět minut po změně stran mohlo být zle. Jenom kousek od snížení byl Tomáš Valenta, jenže stejně jako Miroslavu Slepičkovi v první půli, i jemu chyběl pověstný krok. Svěřenci trenéra Ondřeje Prášila hráli ve stále větší pohodě a od 60. minuty byli pány na hřišti, což dokázali potvrzovat také úspěšnými akcemi.

V 69. minutě završil Filip Řezáč svůj druhý hattrick v sezóně a o výsledku nebylo pochyb - 3:0. Aby diváci odcházeli domů ještě spokojenější a na jaře si našli cestu na tribuny ve větším počtu, předvedl v 77. minutě Tomáš Froněk dlouhé a neohrožené sólo přes polovinu hřiště. Jeho akce počtvrté rozesmutnila hostující obranu - 4:0. Poslední gólové slovo si během sobotního dopoledne vzal Antoním Presl. Ten v 82. minutě přišel na hřiště a o několik málo sekund později se již radoval ze zaokrouhlení stavu na konečných 5:0.

Realizační tým áčka FC Písek bude mít přes zimu o čem přemýšlet, ale rozlučka s podzimem vyšla žlutomodrým na jedničku.

FC Písek - SK Zápy 5:0 (2:0)

Branky: 27. Řezáč, 31. Řezáč, 69. Řezáč, 76. Froněk, 83. Presl.

ŽK: 2:2 (Kočí, Hanzlík - Valenta, Piták). ČK: 0:1 (Novák).

Rozhodčí: D. Drábek - Z. Šimek, M. Fojtík. Delegát: K. Braun.

Diváků: 120.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Běloušek, Rendla, Avdić, Hanzlík - Froněk (82. Hrachovec), Kočí (62. J. Held), Milec, Voráček (86. Benetka), Slepička (82. Presl), Řezáč (78. M. Held).

Sestava SK Zápy: Straka - Novák, Pávek, Piták (88. Pedro), Putz (80. Munzar), Růžek, Svoboda, Valenta (66. Šerý), Bulíř, Jelínek, Kovařík (68. Štěpánek).

Trenér SK Zápy Michal Mašek: „Zápas se mi nehodnotí jednoduše. Ačkoli je podzimní sezóna pro nás docela pozitivní, tak dnes jsme si to vyžrali až do dna. Narazili jsme se vším všudy. V první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale inkasovali jsme dvě branky. Domácí mají velice kvalitní kádr a je pro mě překvapením, že mají takový bodový zisk - tým si zřejmě potřebuje sednout. Dnes se v plné nahotě ukázaly nedostatky některých našich hráčů, kteří jsou v ČFL teprve krátce.“

Asistent trenéra FC Písek Milan Nousek ml.: „Výsledek hovoří jednoznačně, i když průběh zápasu tak jednoznačný nebyl. Bylo vidět, že když vstřelíme první gól, umíme v zápase dominovat. Na druhou stranu musím říct, že hosté ze Záp hráli fotbal, což nám určitě vyhovuje víc, než utočení do zatažené obrany.“

(pbr)

foto. Jan Škrle

Písecký deník mediální partner FC Písek