Aktuality

Muži A - Štěpán Holý: Nějak se to polízalo přes jejich obránce
  • 11.3.2018
Zpět na aktuality

Muži A - Štěpán Holý: Nějak se to polízalo přes jejich obránce

Jednadvacetiletý obránce Štěpán Holý přišel do FC Písek v zimní přestávce na půlroční hostování z druholigové Příbrami. V úvodním jarním zápase Písku v České fotbalové lize proti Vltavínu nastoupil od začátku ve stoperské dvojici s kapitánem Michalem Rendlou. Domácí sice dostali dvě branky, ale Štěpán Holý dokázal v 82. minutě vyrovnat a přispěl tak k remíze po základní hrací době. Písečtí nakonec vyhráli na penalty a vybojovali dva body.

„V úvodu zápasu jsme měli několik šancí, soupeř si také dokázal vytvořit příležitosti. Říkali jsme si, že na ně od začátku vletíme, ale pak jsme to nějak přestali plnit. Hráči Vltavínu si to kolem nás asi deset minut ťukali, ale pak jsme se naštěstí vrátili ke své hře. Utkání skončilo myslím si zaslouženou remízou a naším vítězstvím na penalty. Je to příjemné, máme dva body do tabulky. Věřím, že se budeme posouvat nahoru a nebudeme ustupovat z našich cílů," řekl Štěpán Holý po třetiligové premiéře ve žlutomodrém dresu.

Z pozice stopera měl Štěpán blízko k situacím, z nichž domácí celek inkasoval: „Při prvním gólu mě vytáhl útočník a za mě si naběhl střední záložník. Míč šel přes nás a střelec už doklepával do prázdné brány. Druhý gól byl nešťastný. Útočník chtěl trefit míč, což se mu sice nepovedlo, ale míč spadl do brány. To byla velká škoda.“

Obránce Písku s osmnáctkou na zádech byl však u gólu také na druhé straně. Ten byl navíc velice důležitý. „Po rozehrání mě to tak trochu trefilo. Nějak se to polízalo přes jejich obránce, ale spadlo to tam. Mám dělat před gólmanem nějaký vzruch, tak se to povedlo," popsal s úsměvem na rtech Štěpán Holý vyrovnávací trefu na 2:2.

Každý fotbalista by samozřejmě rád hrál co nejvyšší soutěž, proto ani Štěpán neuzavírá příbramskou kapitolu. Nyní však bojuje za tým od Otavy. „Hrálo se mi dobře. Kluci mě tady přijali v pohodě, takže zatím jsem spokojený a doufám, že to tak bude pokračovat," uzavřel Štěpán Holý pozápasové povídání.

Autor: Petr Brůha

Písecký deník mediální partner FC Písek