Aktuality

Muži A - V Benátkách zvítězily bojovnost a srdíčko
  • 30.3.2018
Zpět na aktuality

Muži A - V Benátkách zvítězily bojovnost a srdíčko

Písečtí třetiligoví fotbalisté se na Velký pátek vydali do středočeských Benátek nad Jizerou, kde odehráli utkání 21. kola České fotbalové ligy. Svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna chtěli potvrdit domácí výhru proti Vyšehradu a naladit se na vítěznou vlnu, ale jejich plán dostal velkou trhlinu hned ve 2. minutě zápasu. Víra ve výhru však dovolila žlutomodrým sehrát neskutečný závěr a zinscenovat dokonalý obrat.

Dobrá nálada, sluníčko a grilované klobásy naladily oba fanouškovské tábory na pěkný fotbalový podvečer. Jeho scénář se však velmi rychle změnil na nečekaný. Domácí se po rozehrání první útočné akce usadili v pokutovém území Písku. Závar před brankou Kamila Hajduška vyústil ve střelu Tomáše Bulíře, která na cestě do sítě potkala ruku obránce Aleše Hanzlíka. Rozhodčí Jiří Musil nařídil penaltu a navíc vytáhl červenou kartu. Aleš Hanzlík musel nedobrovolně do sprch a Písečtí tak dohrávali v deseti.

Aby začátek zápasu dostal ještě černější obrysy, Stanislav Mařík pokutový kop ve 4. minutě proměnil - 1:0. Když po rozehrání, výpadu hostujícího celku a faulu benáteckého gólmana na pronikajícího Filipa Řezáče nařídil hlavní rozhodčí penaltu také na druhé straně, zdálo se, že nebude tak zle. Jenže Tomáš Froněk naskytnutou šanci nevyužil a akcie píseckého kolektivu v tu chvíli klesly na dno - běžela teprve 6. minuta.

Další průběh smolně započatého střetnutí však ukázal, že zdaleka není konec. Hostující fotbalisté drželi hlavy vzhůru a v oslabení se snažili vyzrát na obranu Benátek. Šance se ale rodily jen velmi těžce. Nejnadějnější akcí žlutomodrých v prvním poločase byla ta, kterou ve 22. minutě zakončoval Václav Milec. Jedenáctka od Jizery nebyla příliš nebezpečná. Snažila se vycházet ze zajištěné obrany, ale do útoku se moc nehrnula. Snad jen ve 41. minutě Kamila Hajduška do rukavic pořádně štípla pohotová střela Tomáše Bulíře.

Ani po přestávce neopouštělo deset píseckých statečných odhodlání střetnutí zvrátit. Ve 47. minutě zkusil přímo ohrozit Straku ze standardní situace Tomáš Froněk. V 65. a 73. minutě pálil Martin Held. Benátecké sestavě docházela invence, i když jí pomohlo průběžné prostřídání, ale rychle utíkaly také minuty. V 79. minutě musel navíc vytáhnout fantastický zákrok Kamil Hajdušek, který zlikvidoval hlavičkový pokus Davida Skuhravého.

Blížil se závěr. Domácí fanoušci si již nepřipouštěli komplikace, v tom se však k míči dostal ve všech směrech a významech hrdina zápasu Tomáš Froněk. Postupoval po pravé straně okolo pomezní čáry, strhl pohyb do středu, připravil si balón na levačku a zpoza vápna vystřelil. Jeho pokus tečoval jeden z domácích obránců a Radim Straka neměl nárok zasáhnout - 1:1.

V ten okamžik domácím bod přestal stačit. Pokropení živou vodou zatlačili hosty na obrannou polovinu. Kapitán týmu od Otavy Michal Rendla burcoval spoluhráče a sám hlavou odvracel jeden centr za druhým. Tomáš Froněk si po neproměněné penaltě vybral ještě jednu špatnou chvilku, když ztratil míč ve snaze prokličkovat se středem do bezpečí. Příležitosti, které z chyby pramenily, ale naštěstí gólem neskončily.

Naopak. Domácí přišli krátce před koncem vlastním přičiněním o míč, s nímž se na zteč Strakovy branky rozběhl Filip Řezáč. Na pravé straně viděl rozběhnutého Tomáše Froňka a přesnou přihrávkou v pravý čas ho poslal do šance. Hostující střelec sám rozhodl o tom, jakou příchuť pro něj - i pro celý tým - dramatický duel v Benátkách bude mít. Trefil se náramně k přední tyči - 2:1.

Velkou radost Píseckých zanedlouho odšpuntoval závěrečný hvizd rozhodčího Musila. Smolný úvod neměl vliv na odhodlání uspět. Tým trenéra Rostislava Grossmanna ukázal charakter, bojovnost i srdíčko.

SK Benátky nad Jizerou - FC Písek 1:2 (1:0)

Branky: 4. Mařík - 84. Froněk, 88. Froněk.

ŽK: 2:0 (Mařík, Tvrzník). ČK: 0:1 (Hanzlík).

Rozhodčí: Musil - Váňa, Cichra. Delegát: Lhoták.

Diváků: 250.

Sestava SK Benátky nad Jizerou: Straka - Sudek, Hošťálek, Horák, Skuhravý, Bulíř, Synek (53. Boček), Hakl, Mařík (67. Šimeček), Farkaš (86. Knobloch), Zörkler (63. Tvrzník).

Sestava FC Písek: Hajdušek - Benetka, Rendla, Holý, Hanzlík - J. Held (63. Pinc), Kočí (46. Hrachovec), Milec (82. Grobár), Froněk (90. Skála), M. Held - Řezáč.

Autor: Petr Brůha

Písecký deník mediální partner FC Písek