Aktuality

Muži A - Michal Rendla před odjezdem do Štěchovic
  • 28.4.2018
Zpět na aktuality

Muži A - Michal Rendla před odjezdem do Štěchovic

Kapitán žlutomodrých Michal Rendla odpovídal před utkáním ve Štěchovicích na dotazy redakce tamního zápasového zpravodaje.

Ačkoliv jste hráčem ročníku 1991, patříte prakticky k jednomu z nejstarších hráčů v kabině. Je to cílem taktiky Písku, že dává šanci mladým hráčům?

Určitě se klub snaží dávat příležitost mladým, perspektivním hráčům. Nicméně to, že v současné době patřím mezi nejstarší hráče v kabině, je způsobeno i zraněními a nedávnými odchody některých hráčů.

Vy jste s fotbalem začínal na Kladně, jaké časy jste v něm zažil a jaký byl pro Vás jeho pád z ligy až do divize? Myslíte, že má na to, aby se vrátilo zpět do profesionálního fotbalu?

Kladno mě fotbalově vychovalo, prošel jsem jeho mládeží i dorosty, zahrál si za mládežnické reprezentace, později pak byl v kádru ligového týmu, ale za A tým jsem nastupoval až ve druhé lize a poté ve třetí. Kdyby se podařilo alespoň druhou ligu na Kladně zachránit, tak by se možná fotbal na Kladně i moje kariéra vyvíjely trochu jinak. Přál bych Kladnu, aby se vrátilo do vyšších soutěží, nicméně v klubu jsou určité problémy, které mohou za to, že klub je nyní pouze v divizi. Fotbal na Kladně by si určitě zasloužil alespoň druhou ligu, do té je však cesta velmi složitá.

Kdo Vás vlastně k fotbalu přivedl? Jaký post se stal pro Vás tím nejideálnějším?

K fotbalu mě přivedl můj táta. Zhruba do dorostu jsem hrál na pozici středního záložníka, potom jsem se zasunul na středního obránce, který mi vyhovuje.

Vy jste to vzal přes zastávky v Čáslavi a Králově Dvoře do Písku. Moc jste se ani na jedné z těchto adres nezdržel, nebylo to ono?

V Králově Dvoře jsem strávil asi jen 3 měsíce na hostování z Kladna, bylo to pro mě v 17 letech první seznámení se třetí ligou a líbilo se mi tam. Pak jsem se vrátil na Kladno do druhé ligy. Později, po sestupu do třetí ligy, přišla nabídka odejít do druholigové Čáslavi. V Čáslavi to bylo poměrně „divoké“ s ohledem na řecké majitele a řadu zahraničních hráčů. Po jejich odchodu měl klub finanční potíže, a tak jsem využil možnosti odejít do Písku. Přesto bylo angažmá v Čáslavi dobrá zkušenost, dodnes mám odtamtud dobré kamarády.

V Písku jste kapitánem, dá se tedy říci, že jste se zde zabydlel daleko lépe. Ovšem podobně jako Čáslav je Písek poměrně vzdálený od Kladna. Dojíždíte, nebo jste se přestěhoval?

Dojíždím.

Před sezonou Písek budil svou soupisku respekt, na jaře už sice sestava není tak prošpikovaná jako na podzim, ale výsledky jsou nyní o mnoho lepší. Došlo pod novým trenérem k zásadní změně taktiky, nebo bylo mužstvo vhodně doplněno?

Myslím, že jsme lehce ubrali na taktice, ale naopak hrajeme o něco živelnější fotbal.

Jak byste své mužstvo jako kapitán v krátkosti představil?

Na všech postech máme individuální kvalitu, a pokud si všichni plníme to, co máme za úkol, pak jsme schopni ve třetí lize porazit kohokoli.

Až na nevydařený zápas v Benešově zatím berete v každém zápase alespoň dva body, tabulkou stoupáte nahoru, kde by se chtěl Písek na konci sezony zastavit? Jaké umístění by bylo ideální?

Ideální by bylo skončit první, což už je nereálné. Takže cílem je skončit co nejvýš to jen půjde.

Se Štěchovicemi si Písek na podzim poradil a vyhrál 5:0. Jaký bude odvetný zápas? Přijíždíte odhodlaní vybojovat další výhru? Jaký výsledek tipujete?

Očekáváme těžší zápas než na podzim. Výsledek netipuji. Věřím, že předvedeme z naší strany slušný výkon a odvezeme si ideálně 3 body.

Zdroj: Zpravodaj TJ Štěchovice

Písecký deník mediální partner FC Písek