Aktuality

Muži A - Ohlasy trenérů po utkání s Čížovou

Muži A - Ohlasy trenérů po utkání s Čížovou

Podívejte se, jak viděli písecký trenér Rostislav Grossmann a čížovský hrající trenér Petr Janda třetiligové derby okresních sousedů.

Přehrajte si celé video, ve kterém se dozvíte, zda Čížovští vnímali větší prestiž utkání, jak berou zbytek sezony ČFL nebo proč Písečtí hráli ve stejné sestavě jako při prohře ve Štěchovicích.

Petr Janda - hrající trenér A-mužstva TJ Sokol Čížová

Úvod z naší strany byl dobrý. Měli jsme tam dvě, tři situace, ze kterých jsme mohli dát gól. Bohužel, naše klasika, že nedáváme šance a pak relativně z první akce hned dostaneme. Provází nás to celou sezonou a proto jsme tam, kde jsme. Dostáváme laciné branky a góly nedáváme. Pro nás to byl typický zápas ČFL, kdy si vytvoříme šance, ale nedáme, dostaneme a pak to honíme. Písek je zkušené mužstvo a už si to pohlídalo. Zkusili jsme hrát na dva útočníky, nakopávat to, ale ve druhém poločasu jsme absolutně nesbírali odražené balóny a je vidět, že nemáme tak široký kádr. Ne všichni hráči mají na to, aby mohli hrát ČFL. Máme kvalitní hráče, ale není jich jedenáct. Písek splnil roli favorita a vyhrál. My jsme se snažili nějak prezentovat a myslím si, že to nebylo tak hrozné. Jsem rád, že to skončilo bez nějakých žlutých a červených karet. vyhecované to samozřejmě bylo, ale v rámci možností to proběhlo v klidu a gratuluji soupeři.

Rostislav Grossmann - trenér A-mužstva FC Písek

Předzápasové předpoklady se potvrdily. Byl to těžký zápas se soupeřem, kterému už o nic nejde. Čížová nás v prvním poločasu trochu trápila. My jsme byli trošičku nervózní. Myslím si, že nás uklidnil první a zejména pak druhý gól do šatny, po kterém jsme se zklidnili a začali jsme hrát druhou půlku to, co umíme. Jsem strašně rád, že jsme zápas zvládli hlavově. Myslím si, že tam z mého pohledu bylo pár zákroků na hraně a rozhodčí mohl občas maličko pískat víc. Trochu se to přiostřilo, ale jinak si myslím, že druhou půli už jsme měli pod kontrolou a vzhledem k vývoji už jsme žádné komplikace nepřipustili. Došli jsme si pro tři body a doufám, že jsme zahájili další bodovou sérii.

Autor: Petr Brůha

Písecký deník mediální partner FC Písek