Aktuality

Další ročník fotbalového Memoriálu Za staré pány v Písku vyhrál tým SG Řeporyje
Další ročník fotbalového Memoriálu Za staré pány v Písku vyhrál tým SG Řeporyje

Další ročník fotbalového Memoriálu Za staré pány v Písku vyhrál tým SG Řeporyje

V sobotu 2. srpna se na hlavním hřišti FC Písek uskutečnil v pořadí již 38. ročník fotbalového Memoriálu Za staré pány. Jedná se o tradiční turnaj, který pořádá Stará garda Písek pro hráče nad 40 let a jež se v Písku koná od roku 1976. Původně se toto klání jmenovalo Memoriál Jaroslava Jirana (J. Jiran byl Písečák a také prvoligový hráč Sparty Praha).

Přibližně před deseti lety byl turnaj přejmenován na Memoriál Za staré pány. Akce je vzpomínkou na bývalé spoluhráče a organizační pracovníky, kteří věnovali píseckému fotbalu nemalou část svého života. Turnaj založili a v minulosti organizovali například Jaroslav Kápl, František Trkovský či Pavel Hudec.

Sobotního turnaje se zúčastnily týmy SG Písek, SG Semice a SG Řeporyje, když v týdnu svou účast odvolala mužstva SG Slavia Karlovy Vary a SG Harrachov, a v pátek večer ještě SG Vacov.

Výsledky zápasů:

SG Řeporyje - SG Písek 2:1 a 0:0, - SG Semice 1:1 a 1:0, SG Písek - SG Semice 2:2 a 1:1.

Konečné pořadí:

1. SG Řeporyje 4:2 8, 2. SG Písek 4:5 3, 3. SG Semice 4:5 3 body.

V penaltovém rozstřelu o druhé místo zvítězil Písek nad Semicemi 3:2. Poprvé se hrálo na šířku velkého hřiště v sestavě 6 + 1 a na branky velké 5 x 2 metry. Hrálo se dvoukolově, systémem každý s každým na 1 x 20 minut.

Nejstarším hráčem turnaje byl Peter Leitman (Řeporyje) 68 let, nejlepším brankářem byl vyhlášen Michal Kápl (Písek) a nejlepším hráčem Milan Kubiš (Semice). Nejlepší střelci: Milan Kubiš (Semice), Jaroslav Kostka (Písek) a Patrik Štěpánek (Řeporyje) - všichni vstřelili po dvou brankách.

Střelci branek za Písek: Jaroslav Kostka 2, Milan Motzbäuchl 1, Ivo Jarý 1. Všechna utkání odřídil rozhodčí Zdeněk Štěrba z Písku.

Po skončení turnaje poseděli hráči domácího týmu do pozdních hodin v klubovně FC Písek a při dobrém jídle a pití zavzpomínali na minulé fotbalové časy.

Partneři akce:

M. Satrapa, Z. Cimbura, M. Brodacký, L. Gornický, M. Kračmar, Z. Novák, M. Trkovský, L. Kučera, J. Kvěch, J. Kadlec, M. Motzbäuchl, hotel OtavArena a FC Písek.

Poděkování patří klubu FC Písek, všem partnerům akce a lidem, kteří ctí a udržují tradici.

Text: Milan Motzbäuchl

Foto: FC Písek; FOTOGALERIE

Písecký deník mediální partner FC Písek