Aktuality

U 15 A - Pátnáctka vstoupila do sezony dvěma výhrami
  • 25.8.2017
Zpět na aktuality

U 15 A - Pátnáctka vstoupila do sezony dvěma výhrami

Poté, co si písečtí mladíci v úvodním utkání nového ročníku České divize žáků U 15 A zastříleli v Českých Budějovicích, se v pátek 25. srpna dopoledne představili na domácím trávníku, kde přivítali tým pražského Tempa. Také soupeř si v premiéře připsal tři body za výhru v derby s Aritmou, ale u Otavy neuspěl.

Zápas měl opatrný začátek a oba gólmani se dlouho nudili. V permanenci byl především střed hřiště a ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat slibnější příležitosti. Až po dvaceti minutách hry převzali otěže zápasu domácí, kteří se do pražského protivníka zakousli a valili na bránu gólmana Ondřeje Filipa jeden útok za druhým.

Do přehlídky gólových šancí se zapojili Jakub Kašpírek, Filip Hadáček, Tomáš Prajzler či Adam Polcar, ale svatyně Tempa odolávala. Ve 26. minutě ji však odemkl Jakub Kašpírek, který svou krásnou dalekonosnou střelu dostal s pomocí tyče do sítě – 1:0.

Písečtí až do přestávky ovládali dění na hřišti a Pražany nepouštěli za půlící čáru. Další přesnou trefu ale do poločasu nepřidali a strany se tak měnily za nejtěsnějšího vedení domácích.

Jak skončila první pětatřicetiminutovka, tak začala druhá. Tlak Jihočechů brzy vyústil ve druhý gól. Ve 38. minutě se v souboji v pokutovém území hostů dostal k balónu Jan Vonášek a šikovně přehodil bezmocného gólmana – 2:0.

Místo rozhodnutí však přišla komplikace. Tempo ve 45. minutě snížilo, když se střídající písecký brankář Jakub Leškanič dostal daleko ze svého obvyklého místa. Soupeř trestal Janem Novákem – 2:1.

Hráči Písku měli na kopačkách několik dalších zásahů, ale festival promarněných šancí pokračoval. Vojtěch Gornický neúnavně tahal útoky po levé straně, jenže jeho nabídky nedokázali spoluhráči protlačit přes dobře chytajícího Filipa.

Při troše smůly se ke slovu mohlo dostat otřepané heslo: nedáš – dostaneš. Hosté neměli převahu, ale když se dostali do útoku, museli se mít domácí na pozoru. Důkazem může být například dvakrát nastřelená konstrukce písecké brány. Patnáctka od Otavy sice pohrdla velkou spoustou příležitostí, ale vítězství 2:1 nakonec uhájila.

FC Písek – FC Tempo Praha

Branky: 26. Kašpírek, 38. Vonášek – 45. Novák.

ŽK: Bez žlutých karet.

Rozhodčí: Babka – Toucha, Landík.

Diváků: 60.

Sestava FC Písek: Němec (36. Leškanič) – Polcar (55. Rezek), Děd, Vondrák, Prajzler (46. Smola) – M. Černý, Hadáček, S. Černý (41. Tipanic), Vonášek (62. Pícha), Gornický – Kašpírek.

Sestava FC Tempo Praha: Filip – Sobotka, Švejda, Meztek, Jirák (55. Štancl), Mareš, Ondič (36. Havlíček), Novák (64. Schöbl), Jirák, Janoševič (36. Rakušan), Šmerda (51. Větrovec).

Komentář trenéra FC Písek U 15 A Martina Kozáka: „Zápas mohl skončit 5:1, ale také 2:2. Je to žákovský fotbal, ale platí to i pro fotbal obecně. Když se vám nepodaří odskočit a dostanete smolný gól, může z toho být drama – je to hra. Nicméně ze stoprocentních příležitostí, které jsme měli, góly dávat musíme.“

(pbr)

Písecký deník mediální partner FC Písek