Aktuality

U 14 A - Čtrnáctka bojovala v Přelouči se staršími kluky
  • 19.6.2018
Zpět na aktuality

U 14 A - Čtrnáctka bojovala v Přelouči se staršími kluky

Město jen kousek od Pardubic bylo od pátku 15. června útočištěm výpravy FC Písek, která byla složená s fotbalistů U14. V Přelouči se hrál jubilejní 60. ročník turnaje pro hráče kategorie U15 a o rok mladší žlutomodří se na něm rozhodně neztratili.

Písečtí byli nalosováni do skupiny B, ve které se potkali s pražskou Spartou, Varnsdorfem, domácí Přeloučí, Znojmem a SFK Vrchovinou. V úvodním dnu turnaje se Jihočeši prezentovali výbornými výkony, což se odrazilo na jejich výsledcích. S Přeloučí si poradili 4:2 a SFK Vrchovinu zdolali 8:3.

Druhý den sice nepřinesl takový příděl bodů, ale kluci se stále prezentovali útočnou a kombinační hrou, kterou chválil nejeden trenér soupeřova týmu. Sobota přinesla prohru se Znojmem 1:4, se Spartou 0:3 a remízu s Varnsdorfem 2:2.

Čtvrté místo ve skupině znamenalo, že si písečtí mladíci v neděli zahráli o konečnou sedmou příčku. Jejich soupeřem byl celek MFK Vyškov. Poločas zápasu o umístění skončil průběžným vedením Vyškova 1:0, které se krátce po zahájení druhé půle stalo také konečným výsledkem. Došlo totiž k nepříjemnému zranění jednoho z hráčů Vyškova a týmy se dohodly, že utkání nebudou dohrávat.

K nastalé situaci následně přišlo vyjádření a poděkování psané kapitánem vyškovského celku U15 Martinem Formánkem: „Chtěli bychom poděkovat trenérům a hráčům U14. Dnes při posledním hracím dni na turnaji v Přelouči se nám ošklivě zranil jeden z našich útočníků. Stalo se mu to při normálním souboji. Musela pro něj přijet sanitka a dlouho se čekalo, než přijela a než zraněného naložila. Když potom sanitka s naším zraněným hráčem odjížděla, domluvili se naši trenéři s rozhodčími a s vašimi trenéry, že už se v zápase nebude pokračovat. Chtěl jsem dát rozhodčím návrh, aby se kopaly penalty a rozhodly tak o vítězi, ale trenéři se s rozhodčími domluvili tak, jak se domluvili. Vaši hráči i trenéři prokázali skvělé gesto. My jsme o poločase vedli 1:0 a vaši by se určitě hnali za vyrovnáním. Z druhého poločasu se odehrály 3 minuty. Trošku mi to přišlo vůči vám nespravedlivé, ale znova se budu opakovat. Bylo to úžasné gesto. Při předčasném konci nám vaši hráči a trenéři přáli, aby se nám zraněný brzo uzdravil a to krásné osmé místo přijali i navzdory tomu, co se dnes odehrálo. Tímhle chci poděkovat trenérům a hráčům U14, strašně si vážíme toho úžasného gesta vůči nám. Jsme za to vděční. Ať se celému vašemu týmu daří a ještě jednou děkujeme".

Konečné pořadí turnaje
1. 1. SC Znojmo FK
2. FK Ústí nad Labem
3. AC Sparta Praha
4. Mostecký fotbalový klub
5. FK Varnsdorf
6. RFA Pardubice
7. MFK Vyškov
8. FC Písek
9. FK Motorlet Praha
10. FK Přelouč
11. SK Polaban Nymburk
12. SFK Vrchovina

Sestava týmu FC Písek na turnaji v Přelouči: Jiří Balogh, Robert Carda, Gusta Čibera, Jan Kapinus, Jakub Kašpar, Matěj Halama, Jakub Kozák, Martin Kříž, Jan Pícha, Martin Souhrada, David Šperl, Jan Tlapa, Jakub Kašpírek, Filip Turek, Matyáš Brož, Štěpán Hrdlička, Patrik Brom a Petr Pešata.

Autor: Petr Brůha