Aktuality

U 14 A - Čtrnáctka bojovala v Přelouči se staršími kluky
  • 19.6.2018
Zpět na aktuality

Město jen kousek od Pardubic bylo od pátku 15. června útočištěm výpravy FC Písek, která byla složená s fotbalistů U14. V Přelouči se hrál jubilejní 60. ročník turnaje pro hráče kategorie U15 a o rok mladší žlutomodří se na něm rozhodně neztratili.

Písečtí byli nalosováni do skupiny B, ve které se potkali s pražskou Spartou, Varnsdorfem, domácí Přeloučí, Znojmem a SFK Vrchovinou. V úvodním dnu turnaje se Jihočeši prezentovali výbornými výkony, což se odrazilo na jejich výsledcích. S Přeloučí si poradili 4:2 a SFK Vrchovinu zdolali 8:3.

Druhý den sice nepřinesl takový příděl bodů, ale kluci se stále prezentovali útočnou a kombinační hrou, kterou chválil nejeden trenér soupeřova týmu. Sobota přinesla prohru se Znojmem 1:4, se Spartou 0:3 a remízu s Varnsdorfem 2:2.

Čtvrté místo ve skupině znamenalo, že si písečtí mladíci v neděli zahráli o konečnou sedmou příčku. Jejich soupeřem byl celek MFK Vyškov. Poločas zápasu o umístění skončil průběžným vedením Vyškova 1:0, které se krátce po zahájení druhé půle stalo také konečným výsledkem. Došlo totiž k nepříjemnému zranění jednoho z hráčů Vyškova a týmy se dohodly, že utkání nebudou dohrávat.

K nastalé situaci následně přišlo vyjádření a poděkování psané kapitánem vyškovského celku U15 Martinem Formánkem: „Chtěli bychom poděkovat trenérům a hráčům U14. Dnes při posledním hracím dni na turnaji v Přelouči se nám ošklivě zranil jeden z našich útočníků. Stalo se mu to při normálním souboji. Musela pro něj přijet sanitka a dlouho se čekalo, než přijela a než zraněného naložila. Když potom sanitka s naším zraněným hráčem odjížděla, domluvili se naši trenéři s rozhodčími a s vašimi trenéry, že už se v zápase nebude pokračovat. Chtěl jsem dát rozhodčím návrh, aby se kopaly penalty a rozhodly tak o vítězi, ale trenéři se s rozhodčími domluvili tak, jak se domluvili. Vaši hráči i trenéři prokázali skvělé gesto. My jsme o poločase vedli 1:0 a vaši by se určitě hnali za vyrovnáním. Z druhého poločasu se odehrály 3 minuty. Trošku mi to přišlo vůči vám nespravedlivé, ale znova se budu opakovat. Bylo to úžasné gesto. Při předčasném konci nám vaši hráči a trenéři přáli, aby se nám zraněný brzo uzdravil a to krásné osmé místo přijali i navzdory tomu, co se dnes odehrálo. Tímhle chci poděkovat trenérům a hráčům U14, strašně si vážíme toho úžasného gesta vůči nám. Jsme za to vděční. Ať se celému vašemu týmu daří a ještě jednou děkujeme".