Aktuality

 - Dorostencům se doma nedařilo
  • 27.8.2018
Zpět na aktuality

- Dorostencům se doma nedařilo

Nedělní domácí duely obou dorosteneckých celků FC Písek neskončily podle představ trenérů, hráčů ani fanoušků, všechny body totiž odjely společně s hosty z Plzně na západ Čech.

3. kolo ČLD U19 sk.A

Na trávníku se nejdříve představili hráči kategorie U19. Domácím chvíli trvalo, než se dostali do hry a začali ohrožovat plzeňského brankáře Hrabačku. S přibývajícím časem však útočili stále častěji, za což byli ve 37. minutě hry odměněni vedoucí brankou Ondřeje Kvasničky. Hostující trenér udělal před startem druhé půle hned čtyři změny v sestavě a vyplatilo se mu to. Aleš Demeter, který byl v tu chvíli na hřišti necelé tři minuty, srovnal na 1:1. Plzeňští šli v 63. minutě dokonce do vedení, ale žlutomodří dokázali ještě jednou reagovat, když se dvacet minut před koncem z přímého volného kopu trefil znovu Ondřej Kvasnička.

Vypadalo to, že utkání spěje k penaltovému rozstřelu, jenže hosté v 88. minutě předvedli pěknou kombinační akci, na jejímž konci byla nechytatelná rána do šibenice branky Zdeňka Vojtíška. Nepříznivý stav se svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny pokoušeli zvrátit zapojením gólmana Vojtíška do útočení v šestnáctce soupeře, ale výsledkem byla pouze definitivní čtvrtá trefa do opuštěné brány Písku.

FC Písek - SK PETŘÍN PLZEŇ 2:4 (1:0)

Branky: 37. Kvasnička, 70. Kvasnička - 48. Demeter, 63. Šmíd, 88. Demeter, 90. Provod.

Sestava FC Písek: Vojtíšek - Jiskra (86. Zelenka), Říha, Hnídek, Mařík, Vojta, Dvořák (76. Řezáč), Sládek (62. Hrdlička), Nosek (63. Šťástka), Přibyl, Kvasnička.

Hodnocení trenéra U19 Tomáše Smrčiny: „Do zápasu jsme nevstoupili dobře a prvních dvacet minut byli aktivnější hosté. Nevytvořili si ale žádnou vážnější šanci. Pak už jsme se dostali více do hry i my a po prvních náznacích šancí nás poslal do vedení po pohotové střele Kvasnička. Ten samí hráč měl těsně před půlí velkou šanci, ale nastřelil pouze tyč. Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl a po dvanácti minutách soupeř otočil skóre. Kvasnička ještě z tresného kopu vyrovnal. osm minut před koncem jsme ale soupeři darovali míč na vápně a ten pohotově trefil přesně pod břevno. Čtvrtý gól sme dostali do odkryté branky při hře vabank po trestném kopu v poslední minutě.“

3. kolo ČLD U17 sk.A

Hodnocení trenéra FC Písek U17 Petra Bílého: „Domácí zápas nám vůbec nevyšel podle našich představ. Neměli jsme pohyb v útočné ani obranné fázi. Dlouho jsme přidržovali míče při rychlém přechodu a bohužel jsme udělali více individuálních chyb v obraně než soupeř. I když jsme se ve druhé půli zlepšili, na body to tentokrát nestačilo. Budeme dál pracovat a věřím, že se zlepšíme už v dalším zápase.“

FC Písek - SK PETŘÍN PLZEŇ 1:3 (0:1)

Branky: 56. Štěpka - 6. Zajíček, 63. Zajíček, 70. Pitipáč.

Sestava FC Písek U17: Juhás - Stejskal (79. Smola), Štěpka, Děd, Velek, Kulík, Černý (60. Horník), Červený, Řezáč, Královský (52. Hadáček), Šťástka.

Autor: Petr Brůha