Aktuality

 - V Písku se na fotbal bude svítit
  • 30.8.2018
Zpět na aktuality

- V Písku se na fotbal bude svítit

Areál FC Písek nabízí vysokou kvalitu prostředí i služeb a při svých soustředěních ho pravidelně využívají prvoligová družstva či mládežnické reprezentační výběry. Nyní by se měl komfort zápasů a tréninků na hlavním travnatém hřišti ještě zvýšit, protože zastupitelé města Písek schválili uvolnění potřebných finančních prostředků na vybudování umělého osvětlení.

„Rádi bychom zastupitelům v čele s paní starostkou Evou Vanžurovou a panem místostarostou Josefem Knotem poděkovali za podporu. Pro klub je vybudování umělého osvětlení významnou událostí, protože nám umožní rozšířit prostor pro trénování v pozdějších odpoledních hodinách na jaře a na podzim, kdy se brzy stmívá,“ komentoval kladné rozhodnutí píseckých zastupitelů člen výkonného výboru FC Písek Jaroslav Hrdlička.

Klub má 283 registrovaných hráčů, kteří se tak na travnaté hřiště dostanou i v čase, kdy to doposud nebylo možné. Vybudování umělého osvětlení má však i další výhody. „Vzniká možnost hrát domácí utkání třetiligového A-týmu v pro diváky atraktivnějším podvečerním čase (například v pátek), což dovolí zavítat na tribunu i těm, kteří jsou déle v práci, nebo odjíždějí o víkendu z města. Budeme také splňovat podmínky pro pořádání zajímavých zápasů mládežnických reprezentací,“ doplňuje Jaroslav Hrdlička.

Autor: Petr Brůha