Krátké zprávy
  • Zahájen prodej permanentek na domácí zápasy FC Písek v sezoně 2019-2020. Permanentka platí i na Mol Cup; viz poslední zprávy.
  • Ve druhém kole MOL Cupu narazí FC Písek na ligové FK Teplice. Zápas se odehraje na domácím hřišti 28.8.2019 od 17:00

Aktuality

 - Jan Koller: Na zápasy pro dobrou věc vždy rád přijedu

- Jan Koller: Na zápasy pro dobrou věc vždy rád přijedu

Jednou z hvězd týmu Srdcovky byl Jan Koller (46 let), který v benefičním utkání pro Vašíka Dlouhého zkompletoval hattrick a ukázal, že ani s přibývajícími roky ze svého fotbalového umu rozhodně neztrácí. Po benefici si našel chvilku na několik otázek pro klubový web FC Písek.

Prostředí u Otavy zná Jan Koller velmi dobře. „V Písku se mi hraje vždy dobře. Vracím se do místa, kde jsem vyrůstal. Chodil jsem tu na střední školu i na vojnu. Navíc když je takovýhle zápas pro dobrou věc, vždy rád přijedu a užiji si to,“ říkal bývalý internacionál bezprostředně po utkání, které nabídlo celkově deset branek.

On sám zaznamenal tři a vybojoval si tak pomyslné ocenění nejlepšího střelce dne. „Jsem moc rád, že se taková akce zorganizovala pro člověka, který potřebuje pomoc,“ uvítal střelec 55 reprezentačních gólů. Nad výsledkem pak jen mávne rukou. „Výsledek není důležitý. Hlavní je, že jsme se tu sešli, dokázali si zahrát a třeba i trochu pobavit a potěšit diváky.“

V rámci memoriálu se utkala šestnáctka mužstev z pěti zemí do desíti let, a to v čele s italským Juventusem nebo oběma pražskými „S“. „Jsem rád, že se pro děti dokáže podobný turnaj vytvořit,“ komentoval vytáhlý útočník. „Je třeba, aby hrály a stále měly o tu hru zájem a jednou z nich možná budou další reprezentanti,“ dodal.

Turnaje pro děti vítá

Pro hráče U10 fungoval na podobné bázi také E.ON Junior Cup, který ale doznal svého konce a pokračovat již nebude. Jeho ambasadorem byl dlouhá léta právě Koller. „Že nebude pokračovat, mě mrzí moc. Byl to zajímavý projekt, kterého jsem se účastnil skoro šest let a hodně jsem na něm spolupracoval. Bohužel ve firmě E.ON se vyměnili ředitelé, a ti noví už chtějí podporovat zase něco jiného,“ přiblížil, proč celorepublikový turnaj skončil.

Tuzemští fotbaloví fandové mohou Jana Kollera stále vídat na fotbalových hřištích, a to nejen na charitativních zápasech, jako byl ten středeční, ale stále ještě v soutěžních kláních. Za Smetanovu Lhotu v poslední době sice moc nenastupoval, kopačky na hřebík ale rozhodně nevěsí. „Hrál jsem minulou neděli, teď o víkendu dres zase obléknu. Už se do toho zase dostávám a budu bojovat,“ slibuje „Dino“, jak se mu přezdívá, že k posledním dvěma gólům v okresním přeboru Písecka s Krčí pokusí přidat další. Mateřská „Smetanka“ hostí v neděli Milenovice (17).

Řeč se stočila také směrem k národnímu fotbalovému mužstvu, které Jan Koller bedlivě sleduje. „Věřím, že do budoucna bychom mohli být konkurence schopný tým. Proti těm nejlepším zemím to asi ještě nebude, ale v našich silách je, abychom se kvalifikovali na mistrovství Evropy, “ je přesvědčen, že lepší okamžiky českého fotbalu zase přijdou.

Napsal Adam Pavlíček/JF, foto Jan Škrle