Aktuality

 - Repre U20 na přípravném kempu v Písku

- Repre U20 na přípravném kempu v Písku

Sportovní areál u Otavy bude po tři dny využívat během krátkého soustředění reprezentační výběr do 20 let.

Národní mužstvo do dvaceti let převzal na sklonku minulého roku po Karlu Krejčím, který se místo Vítězslava Lavičky přesunul k U21, Jiří Žilák. Asistenty mu jsou Radim Kučera a Petr Papoušek.

Pod vedením nového hlavního kouče vstoupil reprezentační výběr do nové etapy dvěma březnovými zápasy v rámci Elite Tournament 2018/2019. Překvapil výhrou 1:0 na Apeninském poloostrově se silnou Itálií. Na vlastní oči jej mohli vidět jihočeští fanoušci na stadionu v Českých Budějovicích při porážce 0:2 s Nizozemskem.

Přijede i známý patron

Trenér Jiří Žilák nominoval na třídenní přípravný kemp v Písku 25 hráčů. Mezi nimi je i táborský tandem Christian Frýdek a Lukáš Pfeifer. Český výběr neabsolvuje jenom tréninky, ale předvede se i v akci. „Ve středu 5. června od 11 hodin sehraje mezi sebou modelované utkání. Jako patron mužstva bude přítomen Tomáš Ujfaluši,“ prozradil místopředseda FC Písek Jaroslav Hrdlička.

V dalším seriálu herní přípravy bude český tým hrát na podzim pět zápasů. V Německu 5. září, doma s Itálií o čtyři dny později. Následují utkání 10. října ve Švýcarsku a 14. října v Anglii. Fotbalový rok 2019 završí 15. listopadu v Nizozemsku.

Napsal Michal Průcha/JF, foto Ján Honza