Aktuality

Vláda uzavřela sportoviště. FAČR přerušila soutěže
  • 12.3.2020
Zpět na aktuality

Vláda uzavřela sportoviště. FAČR přerušila soutěže

Vláda vyhlásila od čtvrtečních 14 hodin v České republice nouzový stav kvůli koronaviru. Zakázala také konání akcí s počtem lidí vyšším než 30. Fotbalová asociace zareagovala na čtvrteční rozhodnutí vlády a s okamžitou platností přerušila všechny fotbalové soutěže.

FAČR vzhledem k novému nařízení Vlády ČR bere na vědomí aktuálně vyhlášený nouzový stav a informuje tak své členy i veřejnost o tom, že soutěže, které řídí FAČR, KFS a OFS jsou do dalšího rozhodnutí státních orgánů v této věci přerušeny.

„Respektujeme rozhodnutí Vlády ČR s ohledem na zdraví hráčů, funkcionářů i fanoušků a jsme i nadále v pravidelném kontaktu se státními orgány tak, abychom mohli včas reagovat na jakékoliv další změny, které by se týkaly průběhu soutěží, které pod nás spadají,“ řekl předseda Asociace Martin Malík.

Kvůli pandemii koronaviru bylo původně rozhodnuto, že se víkendové zápasy odehrají podle plánu, maximální počet účastníků jednoho zápasu měl být 100 osob. Vláda vyhlásila stav nouze na 30 dnů. Platí na území celé republiky a začal platit od dnešních 14 hodin.

Od pátku 13. března jsou zakázané veškeré sportovní akce, na nichž ve stejný čas přesáhne účast 30 osob. Logicky tak nejde odehrát žádné mistrovské utkání. Po dobu trvání nouzového stavu jsou odložené také všechny zápasy profesionální 1. a 2. ligy, které se původně měly hrát bez diváků. Na aktuální situaci reagují i další sportovní svazy.

Hráči se budou připravovat individuálně

Vláda také od 13. března zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb – mj. sportovištích. VV klubu FC Písek fotbal, z.s., kvůli tomu svolal na dnešek - už potřetí v tomto týdnu - mimořádnou schůzi a společně s trenéry řešili závěry z nařízení vlády.

Kvůli uzavření sportoviště se budou všichni hráči FC Písek připravovat individuálně. „Týká se to A-týmu mužů a všech mládežnických družstev. Trenéři předají svým svěřencům individuální tréninkové plány, podle nichž se budou připravovat,“ uvedl člen VV Milan Nousek st. „Na úterý máme naplánovanou další schůzi a o případných změnách budeme všechny okamžitě informovat,“ dodal k neradostné situaci.

Napsal Michal Průcha

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři