Aktuality

Vláda prodloužila omezení o další týden
  • 23.3.2020
Zpět na aktuality

Vláda prodloužila omezení o další týden

Vláda v pondělí schválila prodloužení karanténních opatření. Omezení volného pohybu lidí v České republice platí nadále minimálně do 1. dubna.

Mimořádné opatření, kterým vláda po vyhlášení stavu nouze omezila do úterý 24. března až na výjimky volný pohyb a pobyt osob, bude kvůli vývoji pandemie koronaviru v České republice rozhodnutím vlády prodlouženo nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno.

Zákaz platí samozřejmě i na přítomnost na vnitřních i venkovních sportovištích. „Pro nás to znamená, že minimálně další týden pokračujeme v nastaveném režimu,“ poznamenal člen VV FC Písek fotbal, z.s. Milan Nousek st., že se všechna písecká družstva budou nadále připravovat individuálně.

A jaké jsou další vyhlídky? Omezení pohybu a zavření některých služeb a restaurací by mělo podle vládních činitelů trvat odhadem do Velikonoc. Pak by se opatření měla rozvolnit.

Tři týdny od oznámení prvních případů nákazy koronavirem je v Česku 1236 nakažených, v neděli zemřel první pacient. Sedm lidí se z onemocnění už zotavilo.

Sport po celém světě je v těchto dnech na vedlejší koleji. Odkládají se velké sportovní akce. V původních termínech se neuskuteční tolik očekávané fotbalové EURO s českou účastí ani hokejové mistrovství světa. Podobný osud zřejmě potká i největší sportovní událost roku, letní olympijské hry v Tokiu.

Samotné pokračování jarních fotbalových soutěží pod křídly FAČR je zatím v nedohlednu…

(fcp)

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři