Aktuality

Předání šeku pro hospic Athelas v Písku
  • 25.7.2020
Zpět na aktuality

Předání šeku pro hospic Athelas v Písku

Letní liga vyplnila třetiligové šestici týmů jarní přípravu a měla i charitativní podtext. Přispět na dobrou věc se rozhodl i FC Písek prostřednictvím svého generálního partnera, společnosti Casta, a.s.

Pořádající SK Benešov sehnal do aukce dresy exslávistů Milana Škoda a Alexe Krále a vybralo se něco málo přes 26 tisíc korun. Hlavní sponzor Letní ligy, firma Metal Conexion, věnoval vítěznému Táborsku částku 25 tisíc korun s podmínkou, aby ji poskytl na charitativní účely. Táborští ji věnovali dětskému domovu Radenín. Každý z účastníků si měl dopředu vybrat, komu ji daruje. Písečtí fotbalisté si k tomuto bohulibému záměru vybrali Domácí hospic Athelas v Písku.

Vedení klubu FC Písek charitativní podtext Letní ligy natolik oslovil, že prostřednictvím svého generálního partnera, společnosti Casta, a.s., věnoval vybranému hospici stejnou částku bez ohledu na konečné umístění v turnaji (5. místo).

Ve čtvrtek 23. července 2020 došlo k avizovanému předání šeku pro hospic Athelas do rukou ředitelky Mgr. Daniely Nechvátalové. Za klub se ho zúčastnily členka výboru Zdeňka Vejmělková, trenér A-týmu Milan Nousek ml. a obránce Ondřej Běloušek. Castu, a.s., zastupoval výkonný ředitel Ing. Martin Plechata.

Ředitelka Domácího hospicu Athelas Mgr. Daniela Nechvátalová měla z finančního daru velkou radost. „Moc vám všem děkujeme, společnost Casta, a.s. patří mezi naše pravidelné podporovatele. Jsme rádi, že jste si vybrali právě nás, moc si toho vážíme a ještě jednou děkujeme. Finanční prostředky využijeme pro nákup léků a pomůcek, které umožní našim klientům zachovat co nejvyšší kvalitu v závěrečné fázi života,“ prozradila, co za to hospic opatří.

Chvíle strávené v píseckém hospicu dolehly na funkcionářku FC Písek Zdeňku Vejmělkovou. „Příběhy klientů Athelasu, do jejichž života vstoupilo mnohdy fatální onemocnění spíše než stáří, jsou emočně velmi silné. Nelze slovy vyjádřit uznání a obdiv kolektivu Athelasu za jejich komplexní péči o člověka při jeho poslední životní etapě,“ uvedla s tím, že hrát Letní ligu pro Athelas bylo správné rozhodnutí.

Pokud i vy chcete hospicu podat pomocnou ruku, můžete zde.

Napsal Michal Průcha, foto Lucie Mužíková (Písecké postřehy)
 

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři