Aktuality

Sezona je předčasně ukončena

Sezona je předčasně ukončena

Výkonný výbor FAČR rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží.

Epidemie koronaviru v polovině října 2020 zastavila veškeré sportovní dění v České republice. Zatímco profesionální ligy se mohly na začátku listopadu znovu rozeběhnout, amatérské soutěže zůstaly podruhé za sebou nedohrány.

FAČR dospěla v úterý 4. května k rozhodnutí anulovat stávající ročník a přerušená sezóna byla zrušena. Všechny výsledky soutěžního ročníku 2019/2020 všech soutěží a kategorií jsou tímto rozhodnutím anulovány.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát,“ říká v tiskové zprávě předseda FAČR Martin Malík.

FAČR doufá, že ukončení soutěží, neznamená stále ještě automaticky konec fotbalové sezóny. V tomto duchu je také asociace připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů jednotlivých klubů na OFS a KFS spadajících termínově do sezóny 2020/21 proplácením nákladů na rozhodčí.

(fcp)

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři