Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Miroslav Grobár slaví padesátiny
  • 29.8.2020
Zpět na aktuality

Miroslav Grobár slaví padesátiny

Člen výkonného výboru FC Písek a vedoucí A-mužstva Miroslav Grobár slaví v sobotu 29. srpna 2020 významné životní jubileum. Vstupuje do řad padesátníků.

Sám o sobě říká, že je „naplavenina“. Pochází z Chomutova a přes Kadaň zakotvil v Písku, kam vydal za prací. „Původně jsem měl jít hrát fotbal do Německa, ale nakonec z toho sešlo,“ vyprávěl o osudové cestě k Otavě.

Fotbal začal válet v Čížové, kde bydlel hned vedle místního funkcionáře Jevčáka. „První přítelkyni mi přebral spoluhráč, takže jsem začal chodit s Jevčákovou dcerou,“ smál se, jak tu definitivně spustil kotvu. Šel hrát do Milína, šest let strávil na rakouských trávnících. Krátce pobyl i v Písku.

Jako jeden z mála si prošel snad všemi možnými rolemi u fotbalu. Vystupoval jako hráč, rozhodčí, trenér či funkcionář. Radost mu dělá syn Miroslav. Přestoupil z Olešníka do divizního Lomu a ve Spartě Praha trénuje žáky.

Po skončení páteční pozápasové tiskové konference obdržel oslavenec dary od zástupců klubu, předsedy Leoše Gornického a Zdeňky Vejmělkové. Mezi dárky nechyběla ani potřebná rouška v klubovém provedení…

Celý klub přeje Miroslavu Grobárovi st. všechno nejlepší, hodně zdraví a štěstí.

Text: Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři