Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Projekt Klubové akademie nabral větších rozměrů

Projekt Klubové akademie nabral větších rozměrů

S prvním zvoněním zahájila činnost Klubová akademie FC Písek při ZŠ T. G. Masaryka, která sdružuje talentované sportovce ve sportovních třídách a umožňuje jim optimální propojení vzdělávání se sportovním rozvojem. Do nového školního roku vešla akademie s řadou novinek, které nám nastínil hlavní trenér mládeže Karel Syrovátka.

Se začátkem školního roku startuje nový projekt Klubové akademie při ZŠ TGM, která sdružuje talentované sportovce ve sportovních třídách. Co si od tohoto projektu slibujete?
Chceme hráčům nabídnout co nejlepší podmínky pro jejich sportovní růst a co nejvíce přiblížit chod akademie RFA, které jsou při FAČRu. Chceme nabídnout kvalitní tréninkový proces a to nejen po fotbalové stránce, kdy se v dopoledních hodinách budeme zaměřovat hlavně na všestrannost, ale samozřejmě nebude chybět ani rozvoj fotbalových dovedností. Zaměříme se také na stravu, kluci budou mít v rámci celého tréninkového procesu zajištěn správný stravovací režim. A jako jednu z největších výhod vidím to, že po zajištění vzdělávacího a sportovního procesu budou mít kluci dostatek volného času i na jiné aktivity a čas strávený doma s rodinou.

Jak budete rozvíjet všestrannost hráčů?
Poloha školy je pro naše podmínky úplně ideální. Máme v docházkové době zhruba pěti minut vše, co potřebujeme: fotbalový areál, atletický areál, plážové hřiště, posilovnu, hokejbalové hřiště, bazén, zimní stadion, workoutové hřiště před školou a ve škole máme dvě tělocvičny, gymnastický sál, úpolový sál a hřiště na fotbal s umělým povrchem.

Kdo klubovou akademii povede?
Tréninkový proces v dopoledních hodinách budeme mít na starosti společně s Petrem Jandou, který se bude jako trenér účastnit všech dopoledních hodin. Dále budeme využívat spolupráci s trenéry z jiných sportovních odvětví. A v odpoledních hodinách povedou svoje věkové kategorie trenéři, kteří se budou moci věnovat pouze fotbalovým činnostem. Další velkým plusem je, že při odpoledních tréninkových jednotkách bude k dispozici fyzioterapeut, který bude dohlížet na správný tělesný rozvoj hráčů.

Jak budou mít hráči nastavený režim během týdne?
Musíme to rozdělit do dvou skupin, první stupeň a druhý stupeň. Na prvním stupni mají kluci v první až třetí třídě třikrát týdně fotbalový kroužek. Čtvrtá až pátá třída jednu dvouhodinovku v rozvrhu a dvakrát týdně fotbalový kroužek. Na druhém stupni se počet dopoledních tréninkových jednotek navyšuje, a to v režimu dvakrát týdně dvouhodinovka a jednou týdně jedna hodina. K tomu ještě mají kluci každou středu hodinu bazén. V odpoledních hodinách je režim nastavený tak, že budeme trénovat třikrát týdně, a to v pondělí, středu a pátek, kdy mají kluci vyučování do půl druhé. A trénink vždy od 14.30 - 16.00 hodin.

Akademie nebude jistě jen o trénování. Máte v plánu sehrát přípravné zápasy?
Jsme domluveni s ligovými týmy, že v rámci přátelských zápasů sehrajeme každý půlrok v týdnu několik utkání pro větší herní vytížení hráčů a porovnání se s kvalitními týmy z první ligy.

Jde se o první školní rok akademie?
Od letošního roku jsme udělali několik zásadních změn. Rozšířili jsme program Klubové akademie, zajistili druhého trenéra, fyzioterapeuta, lékaře, stravu, bazén. To říkám proto, že spolupráce FC Písek a školy ZŠ TGM běží již několik let. Letos to nebude první školní rok, ale první školní rok s mnohem větším zapojením dalších lidí a možnostmi, které chceme klukům nabídnout.

O kolik hráčů se bude ve školním roce jednat?
Na prvním stupni je to aktuálně 26 kluků a na druhém stupni 44 hráčů. Chceme nabízet takové podmínky a servis, aby se počet stále navyšoval. Například na prvním stupni je velkou výhodou pro rodiče to, že po ranním odvozu kluka do školy má v rámci vyučování zajištěný vzdělávací proces, sportovní proces, stravování, družinu, odkud jej vyzvedne trenér a odvede ho na stadion, kde probíhá odpolední tréninkový proces. A rodič se pro prcka zastaví až po tréninku v šest hodin večer.

Napsal Michal Průcha, foto FC Písek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři