Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Ženské reprezentaci v neděli skončilo čtyřdenní soustředění v Písku
  • 23.2.2021
Zpět na aktuality

Ženské reprezentaci v neděli skončilo čtyřdenní soustředění v Písku

Od čtvrtka do neděle se ženská reprezentace připravovala v Písku na případnou baráž o postup na ME 2022. Rozhodnutí padne v úterý po utkání Španělska s Polskem.

„Jsem rád, že toto soustředění proběhlo, i za těch okolností, že jsme nakonec nemohli odehrát plánované utkání s Baskickem,“ sdělil trenér žen Karel Rada.

„Celkově jsem rád, že jsme mohli být spolu a čtyři dny společně potrénovali. Pokud dopadne pro nás závěr kvalifikační skupiny dobře, byla to poslední příprava před dubnovou baráži, což by pro nás byl velký zápas,“ prozradil reprezentační trenér.

Češky měly v Písku ideální podmínky na přípravu. „Počasí se vydařilo, obrovské mrazy ustoupily a mohli jsme splnit vše, co jsme měli v plánu. Máme za sebou šest tréninkových jednotek, jen je škoda, že jsme nemohli být úplně kompletní, ale jak už jsem říkal, situace u nás a v Evropě je bohužel složitá,“ pokračoval.

O konečném pořadí ve skupině se rozhodne v úterý. Češky jsou aktuálně na druhé příčce, zajišťující postup do dubnové baráže. „Já jen doufám, že Španělsko bude chtít potvrdit roli favorita, což dokazovalo v utkáních svojí kvalitou a na domácí půdě si s Polskem poradí,“ věří trenér.

Poslední únorový víkend se opět rozehraje 1. liga žen. „Pro holky je to dlouhé, byly na individuálních plánech dlouhou dobu, pak dostaly možnost vrátit se na hřiště. Určitě to vidím pozitivně a pomůže to ženskému fotbalu. S opatřeními a nařízeními bojujeme i v běžném životě, kdy se musíme vyvarovat určitých věcí a do toho spadá i sport. Pro kluby to není lehké, ale chtějí pro to udělat maximum, splnit všechny podmínky, aby se opět hrála 1. liga,“ shrnul trenér Karel Rada.

Zdroj: FAČR

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři