Aktuality

U 17 - Filip Hadáček se blýskl pěti góly. Sedmnáctka rozstřílela Rokycany 12:0
  • 12.8.2019
Zpět na aktuality

U 17 - Filip Hadáček se blýskl pěti góly. Sedmnáctka rozstřílela Rokycany 12:0

Svěřenci trenéra Petra Bílého vykročili do sezony dvouciferným vítězstvím. V domácím střetnutí nadělili Rokycanům tucet gólů. Pěti zásahy zazářil 16letý záložník Filip Hadáček, který vystřihl v první půli hattrick v rekordním čase tří minut!

Filipe, s tak vysokým vítězstvím jste asi nepočítali, že?
Rokycany jsou nováčkem soutěže, takže jsme moc nevěděli co od nich očekávat. Věděli jsme pouze to, že budeme určitě fotbalovější. A tak to také bylo. Myslím si, že jsme soupeře téměř do ničeho nepouštěli. I když začátek jsme opět trochu prospali, jak už tomu bylo i v některých zápasech přípravy. Když jsme dali první gól, uklidnilo nás to, začali jsme přidávat další a hráli jsme určitě líp. Pořád to ale nebyl úplně optimální výkon, jakým bychom poráželi týmy jako třeba Bohemians nebo Slavie.

Už se ti někdy podařilo nastřílet pět gólů?
V Písku jsem pět gólů v mistrovském zápase snad ještě nikdy nedal, takže tohle bylo asi poprvé. Jsem rád, že jsem se takhle rozstřílel hned na začátku sezóny. Hlavně doufám, aby mi to vydrželo co nejdéle.

Zdá se neuvěřitelné, že jsi dal tři góly – hattrick – v rozmezí dvou minut. Ve hře ti to nepřišlo?
Taky jsem se tomu divil, že jsem to stihl tak brzo, ale prý to tak bylo. Věděl jsem, že to byly dost rychlé tři góly, ale že až takhle jsem netušil. Spoluhráči byli spíš překvapení, že mi to tam tak padalo, protože v minulé sezoně jsem nebyl úplně gólovej hráč. Trenéři byli rádi, že jsem se takhle trefil po dlouhé době v mistrovském zápase.

Je nějaký památný gól v kariéře, který jsi dal?
Teď si asi nevybavím ten úplně nejhezčí. Možná některý ještě z kategorie U15, kde jsem těch pár hezkých dal, ale ten nejhezčí asi vybrat nedokážu.

Jak se o prázdninách polykala letní příprava s mančaftem?
Byla hodně náročná. Začali jsme už 9. července. Trénovali jsme čtyřikrát týdně plus minimálně jeden zápas. Celou přípravu jsme pak zakončili soustředěním ve Strakonicích. Tam jsme také dostali pořádně do těla, hlavně po kondiční stránce.

Na jaké umístění si letos troufáte?
Do sezony jsme vstoupili výsledkově výborně. Teď v tom musíme pokračovat. Cílem je skončit do 3. místa. Tým na to určitě máme, teď to jen ukázat na hřišti. Ale samozřejmě je to sport a může se stát cokoliv.

U17: FC Písek - FC Rokycany 12:0 (6:0)

Branky: 32., 33., 34., 57. a 68. Hadáček, 49., 76. a 78. Václav Pícha, 80. Jan Pícha, 9. Vondrák, 11. Děd, 28. Horník.

Písek: Pešata – Brom (50. Hrdlička), Děd (58. Kašpar), Hřebejk, Smola – Vondrák (46. Kozák), Carda, Horník, V. Pícha, Hadáček – J. Pícha.

Napsal Michal Průcha, foto Markéta Velková