Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

U 17 - Sedmnáctka udržela stoprocentní domácí bilanci
  • 10.9.2019
Zpět na aktuality

U 17 - Sedmnáctka udržela stoprocentní domácí bilanci

Dorostenecká družstva U19 a U17 hostila v 5. kole ČLD pražský Motorlet. Devatenáctka poprvé na vlastním trávníku klopýtla po nevydařeném prvním poločasu a prohrála 1:2. Dařilo se sedmnáctce. Filipem Hadáčkem si během minuty zajistila rozhodující náskok dvou gólů a napotřetí doma bodovala naplno.

U19 FC Písek – FK Motorlet Praha 1:2 (0:2)

Střelec FCP: 53. Kortan.
Sestava FCP: Lalák - Hejný (72. Štěpka), Mikeš, Červený, Kulík - Velek, Sládek, Kortan, Přibyl (65. Stropnický), Šťástka (46. Dvořák) – Kvasnička.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny: „První poločas byl z naší strany špatný. U některých hráčů mi chybí chuť porvat se o výsledek a udělat pro to něco navíc. Oba góly dostaneme jak přes kopírák středem hřiště, kdy je zakončující hráč sám před brankářem. Druhý poločas se naše hra zvedla, čemuž přispěli někteří střídající hráči. Po gólu na 1:2 jsem věřil, že utkání zdramatizujeme. Těžko se mi hodnotí výkon z taktického hlediska, protože co si řekneme před zápasem, se pak děje v utkání obráceně. Pokud se ale nezlepší přístup a nastavení s čím jdeme do zápasu, budeme mít problém v každém utkání. Někteří hráči si myslí, že je jejich pozice nedotknutelná a to se bohužel projeví na výkonu. Náhradníci v tomhle utkání ale předvedli, že je můžou nahradit.“

U17 FC Písek – FK Motorlet Praha 3:1 (2:0)

Střelci FCP: 33. a 34. Hadáček, 68. Tlapa.
Sestava FCP: Pešata - Vondrák, Hřebejk, Černý, Královský, Carda, Hadáček, Horník (65. Kozák), V. Pícha, Tlapa (77. Hrdlička), Tipanic (85. Čibera).

Hodnocení trenéra Petra Bílého: „Začátek zápasu byl z naší strany značně nervózní a soupeř nám dělal veliké problémy svým pohybem jak s balónem, tak hlavně pohybem bez balónu. Celé utkání se vyznačovalo značnou nepřesností v rozehrávce na obou stranách, takže se moc pohledný fotbal nehrál. Ač jsme byli značně nepřesní v postupném útoku, tak v rychlém přechodu do útočné fáze jsme byli po celý zápas nebezpeční a kdybychom dokázali lépe vnímat hru a být kvalitnější v koncovce, mohli jsme i přidat více branek. Ve druhém poločase soupeř zjednodušil hru a my jsme se tomu přizpůsobili. Začali jsme nakopávat a rezignovali na kombinační hru (malá odvaha a kreativita). Tento zápas tak nabídl více bojovnosti než fotbalové radosti. Na druhou stranu jsme byli v obranné fázi více organizovaní a zodpovědní oproti předchozím zápasům. Viděli jsme zlepšení v organizaci jednotlivých řád a ve vzájemném zajišťování.“

Text: FC Písek, foto: Markéta Velková, Vašek Kulík a Fanda Řezáč

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři