Aktuality

Juraj Kobetič: Hráči jsou schopni uvést teorii do praxe
  • 19.8.2020
Zpět na aktuality

Juraj Kobetič: Hráči jsou schopni uvést teorii do praxe

Pod taktovkou nového kouče Juraje Kobetiče, který se přesunul od týmu U19, vstoupí do mistrovské sezony v České lize dorostenecké mužstvo kategorie U17. Po kvalitní přípravě sehraje v neděli 23. srpna první zápas o body v domácím prostředí s Rokycany (17).

Jak probíhala letní příprava mladšího dorostu?
Proběhla podle plánu. Určitě nám pomohlo i meziobdobí v květnu a červnu, kdy jsme mohli se poznat a odehrát i nějaké utkání. Pak jsme do přípravy vstoupili jako tým, který už trochu věděl, co může očekávat. V přípravě žádné komplikace větších rozměrů nebyly. Občas nám nepřálo počasí, ale tomu neporučíme.

Sehráli jste několik přátelských zápasů. Co vám ukázaly?
V mužstvu jsou šikovní hráči, dobře připravení po individuální stránce. Je tady prostor pro fyzickou a taktickou přípravu. Kluci jsou vnímaví a myslím, že jsou schopni uvést teorii do praxe.

Proběhly nějaké změny v kádru, které by se daly považovat za významné?
Žádné zásadní změny neproběhly, teda když opomenu, že se do mužstva přesunuli hráči ročníku 2005.

Máte jasno o základní sestavě?
Do prvního utkání, víceméně jasno mám, ale máme široký kádr a určitě budeme chtít využít všechny hráče. Budeme rádi, když se budou prát o místo v sestavě a tím i zvyšovat svoji úroveň.

S jakými plány vstupujete do nové sezony?
Připravit hráče a tým na více zodpovědnosti, samostatnosti, soutěživosti, týmovosti. Chceme, aby tvořili vítězný tým s charakterem sportovního ducha, a připravit mužstvo na přechod do starších kategorií.

Je tento týden ve znamení očekávání a nervozity?
Myslím, že ne. Každý trénink a každý zápas chceme hrát naplno, i když mistrák je mistrák a tabulky budou na očích.

Jak se vy sám těšíte na sezónu? Koronavirová přestávka se zdála nekonečná…
Věřím, že situace kolem covidu nám dovolí sportovat a hrát zápasy. Já osobně mám z kluků radost i teď. Umím si představit život bez kulatého nesmyslu, ale teď je pro mě příjemný.

Napsal Michal Průcha, foto FC Písek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři