Aktuality

U 9 - Mladší přípravka na Ondrášovce zopakovala účast ve Zlaté skupině!

U 9 - Mladší přípravka na Ondrášovce zopakovala účast ve Zlaté skupině!

O víkendu odehrála kategorie U9 finále Ondrášovka Cupu, které se odehrálo na hlavním hřišti 1. FK Příbram. Na finálový turnaj se probojovalo jen 24 nejlepších týmů celé republiky.

Úspěšné vystoupení na Ondrášovka Cupu hodnotili trenéři Petr Houdek a Tomáš Červený:

Do základní skupiny byl FC Písek nalosovaný do skupiny B s týmy 1. FK Příbram, FC Slovácko, FK Pardubice, FC Viktorie Přerov a Football Talent Academy.

Hned první zápas jsme odehráli proti domácímu týmu 1. FK Příbram. Od prvních minut bylo na našich hráčích vidět, že se na turnaj moc těšili, předváděli aktivní hru a branku soupeře neustále zatěžovali. Výsledek 9:2 byl pro soupeře hodně milosrdný.

Druhé utkání jsme hráli proti velmi silnému Slovácku. Bylo ozdobou celého turnaje... Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, hráči předváděli skvělé individuální výkony, diváci po celý zápas povzbuzovali, konečný výsledek 5:6 pro Slovácko nebyl zklamáním, ale povzbuzení do dalších bojů. Kluci byli za předvedený výkon pochváleni. I proto následující zápasy hráli s velkou chutí a pražskou Akademii, s Přerovem a s Pardubicemi porazili s výsledky 5:3, 9:4 a 7:0.

Neporazila je Sparta ani Slavia!

Postup do Zlaté skupiny byl zasloužený a děti se už těšily na následující den. Zlatou skupinu jsme začali zápasem z Táborska. I přes herní převahu se nám první zápas moc nepovedl. Prohráli jsme 4:2.

Do druhého utkání, s pozdějším vítězem Mladou Boleslaví, jsme vstoupili s čistou hlavou, kluci na soupeře skočili, míče mu ukázkově odebírali a za pár minut dali 4 góly. I přesto se stalo něco neskutečného. Za poslední minuty zápasu jsme obdrželi 5 gólů a všichni přítomní odcházeli se svěšenou hlavou.

Následující zápas se Spartou Praha kluci pokračovali ve stejném pojetí hry, snažili se o aktivní napadání a rychlý individuální přesun do útoku. Výsledek? Výhra nad Spartou Praha 7:1. Klobouk dolů! Dalším soupeřem byla Slavie Praha. Překrásný zápas z obou stran, hodně šancí, emoce na hřišti i v hledišti. Výsledek 3:3.

Poslední dva zápasy už všem zúčastněným docházely síly. Hrálo se za velkého vedra, i přesto se kluci snažili o individuální výkony, které skloubili k týmovému výkonu. Výhra 2:1 se Slavií Karlovy Vary byla zasloužená, stejně jako remíza 2:2, s překvapením turnaje, s mladíky z Chocně.

I přes velmi dobré výkony si kluci odváží překrásné 7. místo. Navázali na loňské umístění, kdy skončili ve zlaté skupině na 6. místě. Komu se to povede dostat se dvakrát do finále Ondrášovky a našim klukům dokonce dvakrát do Zlaté skupiny! Třešničkou na dortu bylo vyhlášení individuálního ocenění - hráč píseckého týmu Matěj Červený se stal nejlepším hráčem turnaje.

Za zmínku stojí i počet vstřelených branek píseckých mladíků. Za celý turnaj jich dali nejvíce ze všech týmů, celkem za 13 zápasů vstřelili 60 gólů. Lukáš Luka jich dal za pomoci ostatních hráčů 23 a nejlepší střelec mu utekl o 2 branky.

Všem hráčům patří za předvedené výkony pochvala, píseckým fanouškům poděkování za neustále povzbuzování.

Sestava Písku: Tobiáš Toužimský, Matěj Červený, Albert Fučík, Jan Nejedlý, Matyáš Tichava, Matěj Bílý, Lukáš Luka, Kryštof Bláha, Lukáš Jágr, Denis Hladík, Martin Hynouš.