Aktuality

Družstvo U8 pojede do Znojma na finále Ondrášovky
  • 26.1.2021
Zpět na aktuality

Družstvo U8 pojede do Znojma na finále Ondrášovky

Los 9. ročníku kategorií U8 a U9 v sídle FAČR v Praze na Strahově určil nejmenším fotbalistům složení základních skupin finálových turnajů Ondrášovka Cup. V nejmladší kategorii má zastoupení i FC Písek, který startuje na turnaji ve Znojmě 1. - 2. května 2021.

Tým U8 neměl v kvalifikačních bojích konkurenci. V předkole sehrál pět zápasů a pouze v jednom našel přemožitele. Druhým místem si zajistil postup do další fáze. V domácí kvalifikaci na hlavní turnaj Ondrášovka Cupu vyhrál všech sedm zápasů, dvakrát dvouciferně, a z první příčky zamířil do finále.

Finálové turnaje kategorií U8 a U9 budou následovat krátce po sobě na začátku května. Ve skupině B narazí svěřenci trenéra Martina Škuliny a asistentů Karla Holubáře s Jaroslavem Hanzlíkem na AC Sparta Praha, FC Sparta Brno, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou, FC Háje Jižní Město a 1.SK Prostějov.

„Ze všeho nejpodstatnější je, aby se turnaj mohl odehrát a děti mohly hrát nejen turnaje a zápasy, ale hlavně trénovat a sportovat. Nemyslím si, že situace je dobrá a pro děti tato skoro roční pohybová nečinnost může být problémová. Hlavní je, aby se mohlo začít sportovat, protože to je důležité nejen pro jejich sportovní rozvoj, ale hlavně jako prevence zdravotních, sociálních a psychických problémů,“ míní v těžké době šéftrenér mládeže FC Písek Karel Syrovátka.

Z mládežnických družstev neuspěly v předkolech U9, U10 a U13. „Na finálovém turnaji je pouze tým U8, ostatní celky ještě neodehrály všechny kvalifikace,“ dodává Syrovátka, že o finále budou usilovat kategorie U11 a U12. Na turnajích v předkole skončily na prvním a třetím místě.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři