Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Martin Jirsa:  Ve zbytku jara máme bohatý program
  • 19.5.2021
Zpět na aktuality

Martin Jirsa: Ve zbytku jara máme bohatý program

Po několikaměsíční nucené přestávce a otevřené městského sportovního areálu se má písecký fotbal opět čile k životu. Nepříznivá pandemická situace sice trvala dlouho, ale s o to větším odhodláním se písečtí fotbalisté vrátili do přípravy. První přátelský duel odehrál i tým U12, hrající žákovskou ligu, který trénuje Martin Jirsa.

Martine, očekával jste, že se soutěže předčasně ukončí?
Za mě je to obrovská škoda, že se soutěže nedohrají. Myslím si, že všechny tři soutěže jsme měli velice dobře rozehrané a je obrovská škoda, že jsme to nemohli na jaře jen potvrdit.

Už máte naplánované přípravné zápasy?
Ano, pro kategorii U12 mám již domluvené přátelská utkání až do poloviny června s týmy jako jsou Strakonice, Příbram, Dynamo ČB, SKP ČB a Tempo Praha. Další mám v jednání. Myslím si, že kluci si zahrají docela dost.

Postupně se rozvolňuje. V jakém režimu teď trénujete?
Aktuálně trénujeme dle možných vládních nařízení, tudíž v maximálním počtu 30 hráčů na hrací ploše. Dá se tedy říct, že trénujeme téměř bez omezení.

V jakém stavu jste našel vaše svěřence? Měli po fotbale velký hlad?
Myslím si, že hráče jsem našel ve velmi dobrém stavu. Byl jsem s nimi v kontaktu a měl pravidelné tréninky přes online, kde jsme cvičili a plnili různé domácí výzvy. Samozřejmě hráčům chyběl kontakt s míčem a první tréninkové jednotky byly trošku horší, míč odskakoval od nohy, ale postupem času se to vylepšilo.

Neměl někdo z hráčů chuť skončit po té dlouhé přestávce?
Za celou tuto podivnou dobu skončil pouze jeden hráč.

Budete mít v létě před letní přípravou přestávku?
Pauza bude určitě. Počítám, že 19. 6. bychom odehráli poslední přátelské utkání a kluci budou mít volno zhruba měsíc. Letní přípravu budeme zahajovat zhruba v polovině července a budeme již U13.

Jak jste se těšil na hřiště vy osobně? Chyběl vám fotbal?
Osobně jsem se těšil moc. Už to byla dlouhá doba bez fotbalu a online tréninky nejsou ono.

O víkendu se Strakonicemi

Junior Strakonice - FC Písek 10:6
Góly FCP:
Zušťák 2, Souchůrek 2, Kolář, Chovanec.

Sestava FCP: Průcha, Malafa - Čechal, Sochůrek, Rába, Vlk, Pajma, Panec, Chovanec, Nickel, Šimek, Kolář, Krejčí, Zušťák.

Hodnocení trenéra Martina Jirsy: „První utkání po strašně dlouhé době a první dvě třetiny byly z naší strany opravu špatné. Prohrávali jsme skoro každý osobní souboj, pomalé přihrávky, všude jsme byli na druhém místě. Třetí třetinu jsme zvládli mnohem lépe. Hráče jsem za předvedený výkon pochválil, a věřím, že další zápasy budou lepší a lepší.“

Text: Michal Průcha, foto Zdeňka Vejmělková

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři