Aktuality

Muži A - Karlovarští navazují na třetiligové roky
  • 29.8.2018
Zpět na aktuality

Muži A - Karlovarští navazují na třetiligové roky

V sobotu 1. září se znovu potkáme na tribuně v areálu FC Písek. Na programu je totiž 4. kolo Fortuna ČFL, v jehož rámci se podruhé doma představí také svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna, kteří přivítají staronového účastníka soutěže z Karlových Varů.

Západočeši hráli třetí ligu naposledy v sezóně 2013/2014, kdy se poroučeli o patro níž. Čtyři roky bojovali na předních příčkách tabulky Divize A, aby si letos na jaře zajistili postup zpět. Daleko od návratu nebyli Karlovarští ani o rok dříve, jenže tehdy si právo hrát vyšší soutěž zasloužila Čížová.

Letošní nováček však zažívá mnohem lepší start než písecký okresní rival. V dosud odehraných čtyřech kolech si karlovarská Slavia připsala dvě výhry, jednu prohru v základní hrací době a jednu porážku po penaltovém rozstřelu. Prozatimní zisk sedmi bodů řadí našeho sobotního protivníka na průběžné osmé místo. Písečtí jsou o dva body zpět na dvanácté příčce tabulky.

Na západě Čech si dali za cíl získat šest bodů z úvodních čtyřech zápasů. Podařilo se ho naplnit už po třech, což lze označit za pohádkový start. V neděli však přišlo první utkání bez získaného bodu, kdy Slavia podlehla na vlastním hřišti Štěchovicím 0:2. Jak se bude houževnatý nováček prezentovat u Otavy?

Sobota 1. 9. od 10:15 hodin / FC Písek fotbal - FC Slavia Karlovy Vary

Autor: Petr Brůha