Krátké zprávy
 • Zahájen prodej permanentek na domácí zápasy FC Písek v sezoně 2019-2020. Permanentka platí i na Mol Cup; viz poslední zprávy.
 • Ve druhém kole MOL Cupu narazí FC Písek na ligové FK Teplice. Zápas se odehraje na domácím hřišti 28.8.2019 od 17:00

Aktuality

Muži A - V sobotu Štěchovice, v dalším týdnu belgičtí ovčáci

Muži A - V sobotu Štěchovice, v dalším týdnu belgičtí ovčáci

Píseckým fotbalistům pokračuje velmi náročný týden. Svěřenci Milana Nouska ml. ve středu odehráli zápas proti ústeckoorlické Jiskře a hned v sobotu je čeká další. Tentokrát k Otavě přijedou Štěchovice, tedy žádný lehký soupeř. Středočeši drží vítěznou šňůru a rozhodně domácím nedají nic zadarmo. Pro písecké hráče půjde na nějakou dobu o poslední domácí klání, jejich fotbalový areál totiž příští týden hostí mistrovství světa belgických ovčáků.

Písku se poslední dobou příliš příležitosti k radosti nedostává. Kouč Milan Nousek ml. není s výkony hráčů spokojen a jak sám na tiskové konferenci po zápase proti Jiskře říkal, bude z toho vyvozovat důsledky. Co však nastane, to se musíme nechat překvapit. Domácí lodivod konkrétnější nebyl. Fotbalisté od Otavy poznali, jak chutná vítězství, naposledy téměř před měsícem. Tehdy s hubeným náskokem porazili Dobrovice.

S utnutím nepříjemné série to ale nebudou mít vůbec lehké. Čekají je totiž Štěchovice, které se naopak mohou vést na vlně radosti. Středočeský celek totiž naopak více než měsíc neprohrál. Poslední prohru zaznamenal 16. 3. proti Velvarům, které utkání zvládly v penaltových kopech. Především díky této bilanci z posledních zápasů se svěřenci Zbyňka Busty (trénoval i v Písku) drží ve velmi vyrovnaném středu tabulky. Se ziskem 37 bodů jim patří šesté místo a jen těžko si mohou dovolit zaváhat, neboť v případě prohry se mohou ocitnout až na desáté příčce v tabulce.

Štěchovicím zkušenost nechybí

Ve štěchovickém kádru najdeme dvě jména, která týmu rozhodně dodávají potřebnou zkušenost. Nejvýraznější tváří je Ladislav Volešák, někdejší mládežnický reprezentant a sparťanský odchovanec. Volešák se ve třech sezonách představil i v jihočeské metropoli. Za českobudějovické Dynamo stihl odkopat 57 utkání, ve kterých dal celkově 9 gólů. Po sezoně 2014/15 se na dva roky přesunul do Vltavínu, odkud jeho další fotbalové kroky směřovaly právě do Štěchovic, kde nastupuje také po boku Štěpána Kučery, dalšího zkušeného matadora.

Kučera je také bývalý mládežnický reprezentant. I on se v začátcích své kariéry ocitl v pražské Spartě, za jejíž áčko ale stihl koneckonců jen 20 utkání. 34letý obránce se vydal sbírat zkušenosti také do světa. Jeho první zahraniční štací byl tradiční belgický klub, konkrétně šlo o Bruggy. Strávil zde jednu sezonu, v jejíž drtivé většině ovšem hostoval v belgickém Roeselare. Kučera se poté vydal za fotbalem do něco exotičtější země, a to do Kazachstánu, ve kterém hrával za tamější Irtyš Pavlodar.

Vzájemná bilance 2-2-5

 • 2014/15 Písek - Štěchovice 0:2 a 3:0
 • 2015/16 Písek - Štěchovice 0:1 a 0:1
 • 2016/17 Štěchovice - Písek 0:0, pen. 4:2, a 3:3, pen. 4:3
 • 2017/18 Písek - Štěchovice 5:0 a 1:3
 • 2018/19 Štěchovice - Písek 3:2

Špetka štěchovické historie

Pro Štěchovice, které proslavil dosud nenalezený poklad prchajících nacistů, bylo zajímavé období po druhé světové válce. Tehdy klub postoupil do I. B třídy a začal se rozrůstat. S touto dobou se pojí především jeho předzápas na trávníku Sparty, kdy před několika tisíci fanoušky porazil SK Meteor VII. Z novodobější historie ale byly klíčové události po roce 2002, kdy za pomoci několika podnikatelů mohly Štěchovice vzrůst de facto od nuly. A to poté, co jejich areál v témže roce zdevastovaly povodně. Od roku 2008 se pak stalo koloritem, že Středočeši v každé sezóně postupují o soutěž výše. Z divize postoupily do třetí ligy po dvou letech. V roce 2013 se kvalifikovaly do ČFL.

Umístění FK Štěchovice v ČFL

 • 2013/14 10. místo
 • 2014/15 10. místo
 • 2015/16 12. místo
 • 2016/17 8. místo
 • 2017/18 6. místo

Fotbal vystřídají belgičtí ovčáci

Ve dnech 6. až 12. května se uskuteční v Písku na městském stadionu v pořadí již 25. Mistrovství světa a Světový pohár belgických ovčáků. Jak avizují pořadatelé, letošní mistrovství světa bude rekordní počtem účastníků v jednotlivých disciplínách. V píseckém areálu se uskuteční již podruhé v historii. „Vyšli jsme vstříc městu Písek a organizátorům. Zápasy jsme si přeložili a dopředu předehráli. V pondělí a úterý ještě budeme trénovat u nás v omezeném režimu, ve středu, čtvrtek a pátek se bude našich patnáct družstev připravovat u našich spřátelených klubů v Semicích a Putimi,“ řekl pro klubový web funkcionář FC Písek Jaroslav Hrdlička.

Napsal Adam Pavlíček/JF, foto Jan Škrle