Aktuality

Muži A - Rozlučka se sezonou proti Olympii Radotín

Muži A - Rozlučka se sezonou proti Olympii Radotín

V sobotu čeká na písecké fotbalisty závěrečný zápas sezony 2018/19 v ČFL! Jak to v poslední době bývá, ani derniéra nebude proti vůbec lehkému soupeři. K Otavě má namířeno Olympia Radotín, která podzimním měření sil vyhrála 2:0. Zda Nouskovi svěřenci sokovi porážku oplatí, to se dozvíme v sobotu. Zápas začíná v 10:15.

Radotín přijede do Písku v pozici jasného favorita. Jde o čtvrtý celek tabulky, která navíc oplývá velmi dobrou formou. Olympia si drží velmi dlouho bodovou šňůru. Poslední zápas, ze kterého by nezískala ani bod, se datuje k 23. březnu. Tehdy ji na domácí půdě obral v pražském derby nyní třetí Vltavín. Povedenou sérii odskákaly například Dobrovice, Převýšov nebo Živanice. Nutno ale zmínit, že Olympie vybojovala několik vítězství až v penaltových pokusech. V poslední době do nich zápas protáhla rovnou pětkrát. Přitom byla úspěšná ve třech případech.

Hvězdou Martin Jiránek

Radotínský klub se může pyšnit nejlepší střelcem soutěže vůbec! S devatenácti zásahy lize vládne šikovný Nigerijec Bassey. Překonává tak střelce z týmů, kteří jsou tabulkově nad jeho týmem, a to ať už jde o Vyšehrad, Vltavín nebo Zápy. O pozornost si říká také jeden z obránců. Konkrétně jde o bývalého 31násobného reprezentanta Martina Jiránka. 40letý obránce a účastník Euro 2004 a mistr Evropy U21 v roce 2002 vybojoval s italskou Regginou postup do Série A, šest let prožil ve Spartaku Moskva a na sezonu přestoupil do klubu z anglické Premier League Birmingham City. V srpnu 2016 se vrátil po 16 letech do české ligy. Po roce v Příbrami a na Dukle se rozhodl završit kariéru v mateřském Radotíně. Pravidelně nastupuje v radotínské sestavě odchovanec Dukly Praha Václav Milec, který do Olympie přešel letos v zimě právě z Písku, kde odehrál čtyři vydařené sezony. Do střeleckých statistik se za 14 zápasů zatím nezapsal. Mužstvo v úvodu sezony (na konci srpna) přebral v roli debutujícího trenéra David Jarolím (syn Karla Jarolíma).

Z historie Olympie

Kdekdo má název Olympia spojený s Hradcem Králové a pak samozřejmě s Prahou. Raketový vzestup klubu začal v královéhradeckých Kuklenách (místní část Hradce Králové). Pod názvem FC Olympia HK projel krajským přeborem, následně divizí a s kvalitním kádrem postoupil v sezoně 2016/17 z ČFL z druhého místa za Jirny. Za tři roky se katapultoval do druhé ligy! Písek tehdy porazil v obou zápasech 5:1 a 2:1.

Kvůli nevyhovujícímu stadionu v Kuklenách a nezájmu města, podporující jen konkurenční FC, kde je akcionářem, se klub přesunul na pražský Strahov a do FNL vstoupil už pod novým názvem FK Olympia Praha. Přestože skončil nováček s celou plejádou zahraničních akvizic ve druhé lize na 13. místě a zachránil se, dobrovolně ze soutěže odstoupil. Po roce se stěhoval opět jinam. V létě proběhlo sloučení s přeborovým Radotínem na okraji Prahy a jako Olympia Radotín se znovu přihlásil do ČFL. „Přesun do Prahy byl velmi komplikovaný. Doposud jsme vše zvládli, náš hlavní úkol byl udržet druhou ligu. Ale cítíme, že je potřeba stabilizovat klub,“ řekl tehdy na tiskové konferenci řecký šéf klubu Angelos Gulis. „Třetí liga je složitá, to víme, protože jsme ji hráli. Ale jsem přesvědčen, že zase půjdeme zpět do druhé ligy,“ dodal Gulis, že v blízké budoucnosti plánují návrat do druhé nejvyšší soutěže.

Změny v sestavě Písku

Písecký trenér Milan Nousek ml. bude muset do utkání s Radotínem opět míchat sestavou. „Musíme vyřešit nějaká zranění, se kterými se potýkáme, a dát se dohromady i trochu po psychické stránce, protože jsme teď hráli docela složité zápasy. Ve středu musel bohužel pro zranění opět střídat Kulík, který má již potřetí v tomto půlroce zlomený nos. To samozřejmě bude mít za následek změny v sestavě,“ prozradil nutné korekce do sobotní derniéry.

Napsal Adam Pavlíček/JF, foto Jan Škrle