Aktuality

Muži A - Tomáše Froňka, hráče FC Písek, testuje Dynamo Č. Budějovice
  • 21.6.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Tomáše Froňka, hráče FC Písek, testuje Dynamo Č. Budějovice

Hned dva hráči FC Písek se v těchto dnech ucházejí na testech o šanci získat prvoligové angažmá. I když to média nezaznamenala, jedním z nich je Tomáš Froněk, který v uplynulém ročníku hostoval v druholigové Chrudimi, ale jeho mateřským oddílem je stále FC Písek.

„Tomáš Froněk je příslibem pro chrudimskou ofenzívu, za vše mluví jeho dvanáct branek v dresu Písku v loňském ročníku České fotbalové ligy,“ slibovali si Chrudimští, když minulé léto získali na hostování nejlepšího střelce FC Písek.

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník si ve FNL vedl nad očekávání a svými výkony zaujal funkcionáře českobudějovického Dynama, kteří jej pozvali do letní přípravy na testy. „Dynamo nejdřív oslovilo mého manažera, který mi volal, že by byla možnost jít do přípravy v Českých Budějovicích. Což mě hrozně moc potěšilo a jsem rád, že jsem tady. A doufám, že to vyjde,“ řekl Froněk novinářům po prvním přípravném střetnutí Dynama s Berounem.

Z prvních dnů v jihočeské metropoli je nadšený. O jedinečnou šanci se chce porvat. „Moc se mi tu líbí, prostě je to tady super. Trenér mi řekl, že tu budu týden dva a pak uvidíme, co dál. Fotbalově mě zná, sledovali mě, tak věřím, že se tady ukážu v tom nejlepším světle. Chtěl bych tady zůstat a zahrát si v Budějovicích ligu. Podmínky jsou tady nadstandardní, všechno je na vysoké úrovni,“ přál si Froněk, který na jihu Čech prošel Táborskem a Pískem, který je pořád jeho mateřským klubem.

Napsal Adam Pavlíček/JF, foto Jan Škrle