Aktuality

Muži A - Třetí liga v novém hávu. Ve dvou skupinách a bez Radotína, Litoměřicka, Dobrovice a Převýšova
  • 22.6.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Třetí liga v novém hávu. Ve dvou skupinách a bez Radotína, Litoměřicka, Dobrovice a Převýšova

Třetí nejvyšší soutěž v Česku prochází velkou reorganizací. V nadcházející sezoně se místo jedné soutěže s osmnácti účastníky bude hrát ve dvou skupinách po šestnácti.

K zásadní změně dochází kvůli definitivnímu skončení Juniorské ligy. Do nově utvořené třetí ligy přecházejí téměř všechny české juniorky, které se přeměnily na B-týmy Jedinou výjimkou je českobudějovická juniorka, která chtěla startovat pouze v divizi.

Rozdělení na dvě skupiny po šestnácti mužstvech bylo provedeno podle územního uspořádání. Skupinu A tvoří celky z českého jihozápadu, skupinu B zase ze severovýchodu. Novinka má i své plusy. Odbyde dlouhé a únavné cestování, někdy i den předem, odpadnou vložené středy. Účastníci odehrají klasických 30 kol, 15 zápasů doma a venku. Vítězové obou skupin se střetnou v baráži o jediné postupové místo do druhé ligy.

Čtyři kluby končí!

Nový ročník České fotbalové ligy bude rozehrán 10. srpna a skončí 17. listopadu 2019. Oproti minulé sezoně už na listině třetí ligy nenajdeme celky Olympie Radotín (byl zrušen!), Litoměřicka a dopředu avizované Dobrovice. K odstoupení je vedly především finanční problémy. Převýšov přenechal práva na soutěž Chlumci nad Cidlinou. Už před jarem odstoupily Jirny. Do druhé ligy postoupil po výtečném jaru první Vyšehrad.

K doplnění třetí ligy došlo po postupech sedmi mužstev ze tří českých divizí, kde kvůli tomu sestupovaly jen tři poslední týmy. K vítězům Admiře Praha (skupina A), Sokolu Hostouň z okresu Kladno (B) a druhému FK Přepeře (C) se přidaly třetí SK Rakovník (A), druhý FK Zbuzany a čtvrtý Motorlet Praha (oba sk. B), ze skupiny C třetí béčko Pardubic. Z druhé ligy sestoupilo Táborsko.

Řídící komise fotbalu pro Čechy v Praze už v týdnu před losovacím aktivem přidělila týmům losovací čísla. Písek ve skupině A obdržel čtrnáctku. Na většinu celků už nenarazí, naopak se utká s devítkou (!) nových soupeřů. Z loňska zbyl jen půltucet. Skupinu B tvoří Živanice, Zápy, Chlumec nad Cidlinou, Ústí nad Orlicí, Velvary, Brozany, béčka z juniorské ligy Hradce Králové, Liberce, Teplic, Jablonce, Mladé Boleslavi, Bohemians Praha, Dukly Praha, a nováčci Zbuzany, Přepeře a Pardubice B.

Patnáctka soupeřů ve skupině A (plus čísla):

Z loňské sezony ČFL
FK Loko Vltavín (3)
TJ Jiskra Domažlice (4)
SK Benešov (6)
TJ Štěchovice (11)
FK Králův Dvůr (5)
FC Slavia Karlovy Vary (8)

Sestupující z FNL
FC MAS Táborsko (12)

Nováčci z divize
FK Admira Praha (2)
SK Rakovník (1)
Sokol Hostouň (7)
FK Motorlet Praha (10)

Béčka z juniorské ligy
AC Sparta Praha B (13)
SK Slavia Praha B (15)
FC Viktoria Plzeň B (16)
1.FK Příbram B (9)

FC Písek se v premiéře se představí v sobotu 11. srpna v Praze s Loko Vltavín. První domácí utkání sehraje o týden později s Domažlicemi. Podzimní jihočeské derby je na pořadu v 10. kole u Otavy a během první poloviny přijede i béčko Slavie Praha. S ostatními rezervami hrají žlutomodří venku. Kompletní rozlosování přineseme po potvrzení čísel na sobotním losovacím aktivu v Praze.

Napsal Michal Průcha/JF, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři