Krátké zprávy
  • ČDŽ: U15 FC Písek – Motorlet Praha 1:4 (0:1), Pergler. U14 FC Písek – Motorlet Praha 1:7 (0:4), Novotný (pen.).
  • ČLŽ: U13 1.FK Příbram FA - FC Písek 6:3 (4:1), Svoboda, Šátava, Vaněček. U12 1.FK Příbram FA - FC Písek 7:1 (2:0), Kasal.
  • ČLD: U19 FC Písek - FK Slavoj Vyšehrad 4:2 (3:1), Kulík, Kvasnička, Velek, Řezáč. U17 FC Písek - FK Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:1).

Aktuality

Muži A - Písečtí nastříleli Katovicím sedm branek
  • 10.7.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Písečtí nastříleli Katovicím sedm branek

Dva dny po zahájení letní přípravy nastoupili písečtí fotbalisté k přípravnému utkání s Katovicemi. Divizní nováček stačil vzdorovat do 50. minuty, pak drželi otěže zápasu pevně v rukou domácí, kteří přidali ve druhé půli dalších pět gólů.

První příprava léta nabídla přítomným divákům solidní podívanou. Překvapivě první velkou příležitost měly Katovice, ale střelu unikajícího Uhera vychytal navrátilec mezi tyčemi Satrapa, který se oklikou přes Čimelice, Táborsko a Čížovou vrací do mateřského klubu.

Trenér Nousek dal v prvním dějství příležitost omlazené sestavě. „Kluci se s tím popasovali celkem slušně,“ poznamenal k výkonu mladíků. Jako první se střelecky prosadil útočník Adam Kasík. Druhý gól přidal Tom Ulbrich a do šaten se šlo za stavu 2:0.

Převaha vzrostla po obrátce

O přestávce Písečtí prostřídali, do hry naskočili zkušenější hráči, kteří zakrátko ovládli hřiště a postupně navyšovali skóre. Na 3:0 si dal „vlastence“ katovický stoper Hajdušek, dvakrát se prosadil po přesunu do útoku Martin Voráček, jednou Antonín Presl a Tom Ulbrich, který se jako jediný trefil v obou poločasech. Katovicím v závěru ubývaly síly, domácí beze zbytku potvrdili roli favorita.

„S výsledkem a některými pasážemi hry jsem spokojený, avšak pořád máme na čem pracovat. Hráče jsme na některé věci před zápasem upozorňovali a ve větší nebo menší míře se objevovaly, ale řekl bych, že to do hlav postupně dostanou,“ je přesvědčen po úvodním utkání trenér Milan Nousek ml.

Celých devadesát minut odehrál další navrátilec David Kubiš (výkonem příjemně překvapil), hrající s kapitánskou páskou na levém rukávu. V nadcházející sobotní přípravě s Hradcem Králové (10,30 hod.) bude kvůli pracovním povinnostem chybět. Ještě prozradíme, že při úterních fyzických testech patřil i přes svůj věk k nejlepším.

FC Písek – SK Otava Katovice 7:0 (2:0)

Branky: Ulbrich, Voráček 2, Kasík, Presl, vlastní.

FC Písek, 1. poločas: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Kubiš, Řehoř – Petřík, Kulík, Pecka, Voráček – Ulbrich – Kasík.
2. poločas: Klement – Benetka, Holý, Kubiš, Sajtl – Hrachovec, Ulbrich, Mařík, Sigmund – Presl – Voráček.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle