Aktuality

Muži A - Za generálkou do Olešníka. Nastoupí i Vávra s Vacovským

Muži A - Za generálkou do Olešníka. Nastoupí i Vávra s Vacovským

Fotbalisté třetiligového FC Písek podstoupí závěrečný herní test před startem podzimní části České fotbalové ligy, kterým zakončí krátkou letní přípravu.

Písečtí se po víkendovém volnu zaměřili v tomto týdnu na pilování herní stránky. „Na něčem jsme pracovali, i když někteří hráči v dobrém trošku remcali, že to není ještě tak herní, když první dva tréninky v týdnu zkousli větší tréninkovou dávku,“ usmívá se trenér Písku Milan Nousek ml.

V rámci letní přípravy se žlutomodří postupně střetli s Katovicemi (7:0), Hradcem Králové (0:2), dorostem Příbrami (2:2), béčkem Sparty Praha (0:2) a předminulou středu s J. Hradcem (5:2). Soupeřem v generálce bude stejně jako v závěru zimní přípravy FK Olešník. Duel s vítězem krajského přeboru (zvítězil o 18 bodů) se uskuteční na olešnickém pažitu.

Naposledy se oba celky střetly v závěru letošního února na konci zimní přípravy (viz. foto Vávry s Grobárem). Na písecké umělce se rozešly smírně 3:3, když za domácí skórovali Pinc, Presl a Martin Held, Olešník dotáhl dvougólové manko ve druhém poločase (Lafata 2, Štos) a těžil ze spolupráce píseckého odchovance Miroslava Grobára a exsparťana Davida Lafaty, který se teď zotavuje po zlomenině nohy.

Pro svěřence trenéra Milana Nouska ml. to bude poslední utkání, ve kterém mohou doladit poslední detaily a ukázat se v tom nejlepším světle. „Osa týmu do mistrovského utkání je jasná, ale neříkám, že ostatní posty v generálce budou stejné jako v úvodním utkání s Vltavínem. Je na každém hráči, jak k tomu přistoupí. Řešíme příjemné starosti, máme k dispozici 20 hráčů a do soutěže nastoupí jen ti s nejlepší formou,“ ujišťuje kormidelník třetiligového Písku.

Obránce Zeman si ve středu odskočil do Soběslavi k pohárovému utkání s J. Hradcem a v sobotu bude opět k dispozici. Ledy se hnuly v otázce získání dalších posil. S týmem se připravují dva hráči, kteří v Písku hostovali v minulé sezoně. „Příchod Filipa Vacovského se řeší s Plzní a je to na dobré cestě. Od minulého čtvrtka s námi trénuje Roman Vávra z Příbrami. I u něj se jedná, jakou formou bude u nás dál pokračovat. Ve hře je i možnost, že by oba mohli být už hráči Písku,“ uvádí k příchodu osvědčené dvojice, která nastoupí v sobotu v Olešníku. „Řešíme ještě jedno jméno, rozhodnout by se mělo v příštím týdnu,“ dodává Nousek.

Závěrečná prověrka na hřišti Olešníka začíná v sobotu 3. srpna 2019 v 11 hodin.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle