Aktuality

Muži A - Filip Vacovský: V ČFL teď bude hodně velká konkurence

Muži A - Filip Vacovský: V ČFL teď bude hodně velká konkurence

Zatím poslední letní posilou A-mužstva FC Písek je obránce Filip Vacovský. K týmu se připojil v minulém týdnu a v sobotu odehrál generálku v Olešníku. Přichází do známého prostředí, poslední sezonu totiž strávil v píseckých barvách. Prožil perné léto. Kotvu nakonec spustil opět u Otavy.

Původně to vypadalo, že se obránce mateřské Viktorie Plzeň do Písku už nevrátí. Po skončení hostování byl na testech na Slovensku v druholigovém Liptovském Mikuláši. „Fotbal v Mikuláši nebyl vůbec špatný, odehrál jsem tam dvě utkání proti Ružomberoku a proti Viktorce Plzeň. Sešlo se více faktorů, proč jsem tam nezůstal a vrátil se zpět,“ říká ke krátké zkušenosti se slovenským fotbalem.

Možnost zůstat v béčku Plzně se Vacovskému nejevila jako reálná. „Myslím si, že už to bylo předem dané, že odejdu. Vím, že B-tým bude doplňován kluky z áčka a sestava se bude točit,“ soudí 185 centimetrů vysoký zadák. Chvilku se připravoval s Domažlicemi, které budou prvním domácím soupeřem Písku. „Ve hře byly Domažlice, Písek a ještě některé další kluby ze 3. ligy, ale jasného nebylo vůbec nic. Nikdy nevíte, co se objeví za nabídku,“ podotýká rodák z Nýrska, který sbíral první ostruhy v seniorech předloni v Čížové, odkud si jej vyhlédl tehdejší trenér Písku Grossmann.

Během července toho stihl 21letý obránce hodně. Tréninkové dávky polykal ve čtyřech klubech, což je za jeden měsíc téměř astronomické číslo. Letní přípravu postupně absolvoval v Liptovském Mikuláši, Viktorce Plzeň B, Domažliccích a na závěr v Písku. „Nějak neřeším, kde trénuji. Snažím se všude pracovat na sto procent. Akorát cesta na Slovensko a zpět byla náročná, ale přípravy jsou všude tak nějak podobné. Na začátku běhaní a síla a jak se blíží sezona, tak spíše práce s míčem a taktické věci,“ nedělá z nakouknutí do několika kabin vědu.

Střed obrany střeží s Bělouškem

V Písku šel do známého prostředí. Na hostování tu strávil celou uplynulou sezonou. „S většinou lidí z Písku jsem byl v kontaktu i když jsem odešel. Myslím si, že mě vzali stejně, jako když jsem přišel poprvé, a to úplně bez problémů,“ uvádí staronová tvář v písecké sestavě, kde ve druhé polovině jara nastupoval ve stoperské dvojici s Ondřejem Bělouškem. „Ze začátku jsme se poznávali, ale teď už víme, co od sebe čekat. Doufám, že nám to bude klapat,“ věří šikovný stoper.

Třetí liga změnila formát. Vyšší kvalitu slibuje také účastí béček Sparty, Slavie, Plzně a Příbrami. „Připojí se juniorky a i pro ně to bude poznání dospělého fotbalu. Bude tam teď hodně velká konkurence, ale zase to bude super pro fanoušky, protože mohou vidět hráče z A-týmu. A pro mě to nějaká velká změna nebude, protože fotbal budeme hrát pořád,“ odhaduje bývalý hráč plzeňské juniorky, který byl v létě 2017 zařazen do prvního mužstva Viktorie a zahrál si s ním v přípravných zápasech.

Po loňské neúspěšné sezoně mají Písečtí co napravovat. „Chceme hrát co nejvýš to půjde, s tím se vstupuje do každé sezony. Nikdo nechce prohrávat a být ve spodku tabulky. Každopádně hodláme uhrát co nejlepší výsledky, předvádět pěkný fotbal a bavit diváky,“ hlásí plány před sobotní premiérou nového ročníku ČFL Filip Vacovský.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle