Aktuality

Muži A - Za premiérou nového ročníku ČFL do pražských Holešovic

Muži A - Za premiérou nového ročníku ČFL do pražských Holešovic

Letní příprava je minulostí, písecké fotbalisty třetiligového A-týmu čeká zápas úvodního kola nové sezóny. Los je nasměroval do hlavního města, kde v sobotu dopoledne (10,15) nastoupí na stadionu v Holešovicích proti Loko Vltavín.

Nové týmy, nové výzvy

Na svěřence trenéra Milana Nouska ml. čeká nová výzva v podobně zreorganizované soutěže, rozdělené na dvě skupiny. Třetiligovou skupinu A doplnily čtyři rezervní celky (obě pražská S, Plzeň a Příbram) a stejný počet nováčků z divize – Admira Praha, Sokol Hostouň, SK Rakovník a Motorlet Praha. Atraktivitu nové soutěže dávají především bývalé juniorky, které se přetransformovaly na B-týmy. „Očekávám, že se soutěž zkvalitní a bude divácky atraktivní,“ poznamenal kouč Nousek k výrazným změnám a polovině nových účastníků.

A jak je to ohledně postupující a sestupujících v nově utvořené soutěži? Vítězové obou skupin si zahrají baráž systémem doma venku o jednu místenku do profesionální druhé ligy (F:NL). Pokud ze druhé ligy nesestoupí žádný český tým, spadne z každé skupiny ČFL pouze poslední tým tabulky.

Zopakují poslední výhru na Vltavínu?

Klub od řeky Otavy vstoupí utkáním v Praze do své jedenácté sezony v České fotbalové lize. Při startu jej čeká přetěžký duel s posledně třetím Vltavínem, hrajícího pod taktovkou bývalého reprezentanta Martina Frýdka. „Vltavín není lehký soupeř, ale to ve 3. lize není nikdo, o kom bych řekl, že skončí na posledním místě. Nevyhrává se tam často, ale pokud si dobře vzpomínám, tak naposledy jsme tam dokázali vyhrát,“ upozorňuje správně stoper Písku Filip Vacovský.

Vloni dokázal Písek v sestavě Hajdušek – Benetka, Vacovský, Holý, Hanzlík – Hrachovec, Milec, J. Held, Voráček – Pinc (90. Sigmund), M. Held (61. Kulík) odvést z Holešovic všechny body po vítězství 3:2, které zařídil hattrickem Martin Voráček. Porážku Pražané oplatili Píseckým v jarní části na jejich stadionu výsledkem 2:0.

Novými tvářemi jsou Valenta, Klement a Hajdo

Ještě v týdnu dolaďovali písečtí funkcionáři některé přestupy a hostování do finální podoby. A to jak směrem do týmu, tak i z něj. Na přestup přišli z mateřských oddílů Valenta, gólmani Klement s navrátilcem Satrapou, a poslední posila Vacovský. Z Rakouska se vrátili Sajtl a Kubiš, který bude kvůli mistrovství světa hasičských a policejních her v daleké Číně první dva zápasy chybět. Hostování o další půlrok si prodlouží Holý, Vávra, Ulbrich a novic Hajdo. Na testech je v těchto dnech 20letý záložník juniorky Sparty Praha Martin Palečko.

S kapitánskou páskou už neuvidíme Hanzlíka, jemuž skončila smlouva a zamířil do zahraničí. Hostování skončilo Tomovi, Pincovi, Sedláčkovi. Zápasovou praxi a zkušenosti budou prozatím nabírat v jiných klubech z nižších soutěží mladíčci Zeman, Sigmund, Kasík, Jiskra a brankář Vojtíšek.
 

Změny v kádru

Přišli: Tomáš Valenta (Dobrovice), Martin Klement (Jablonec), Jan Satrapa (Čížová), Ondřej Sajtl a David Kubiš (oba z Rakouska), Filip Vacovský (Viktoria Plzeň), Štěpán Holý a Roman Vávra (oba host. Příbram), Dominik Hajdo (host. Česká Lípa), Miroslav Mařík (z dorostu)

Odešli: Michal Toma (uk. host. Táborsko, nyní Meteor Praha), Aleš Hanzlík (Německo), Dušan Pinc (uk. host. Viktoria Plzeň), Jan Sigmund (host. Čimelice), Zdeněk Vojtíšek (host. Lažiště), Dominik Sedláček (uk. host. Podlesí, nyní Lažiště), Vojtěch Zeman (host. Soběslav), Adam Kasík a Lukáš Jiskra (oba host. Protivín)

Soupiska FC Písek pro jaro

Brankáři: Martin Klement, Jan Satrapa
Obránci: Ondřej Sajtl, Filip Vacovský, Štěpán Holý, David Kubiš, Ondřej Běloušek, Tomáš Benetka
Záložníci: Roman Vávra, Dominik Hajdo, Tomáš Ulbrich, Miroslav Mařík, Karel Kulík, Jakub Held, Václav Hrachovec, Martin Voráček, Tomáš Pecka, Daniel Petřík,
Útočníci: Tomáš Valenta, Antonín Presl, Martin Held

Realizační tým

Trenér: Milan Nousek ml. Asistent trenéra: Rostislav Baďura. Trenér brankářů: Radek Charvát. Vedoucí mužstva: Miroslav Grobár. Lékař: MUDr. Vilém Svoboda. Masérka: Pavla Sajtlová. Kustod: Pavel Kačírek.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle