Aktuality

 - Vzpomínka na poslední derby: Písek skolil ševce 3:0
  • 4.10.2019
Zpět na aktuality

- Vzpomínka na poslední derby: Písek skolil ševce 3:0

V sobotu 10. dubna 2010 se u Otavy odehrálo poslední vzájemné derby mezi fotbalisty FC Písek a Spartaku Sezimovo Ústí (dnešního MAS Táborsko). Pojďme si jej připomenout.

Šlágr 22. kola České fotbalové ligy skončil nejvyšší porážkou vedoucího Sezimova Ústí v sezoně. Domácí Písek se na krajského rivala patřičně vytáhl, porazili jej 3:0 po gólech Polodny, Zušťáka a Linharta. Podzimní střetnutí na Soukeníku skončilo smírně 2:2 (Rožboud, Mašek – Zušťák 2).

Na pozápasové tiskovce hodnotili utkání trenéři obou mužstev. „Utkání jsme jednoznačně prohráli, a to vlastní zásluhou. Soupeř nás předčil ve všech herních činnostech,“ uznal sezimovoústecký kouč Luboš Zákostelský. „My jsme branku Písku za celé utkání prakticky neohrozili, takže jsme nemohli pomýšlet na dobrý výsledek. Nedokáži si v tuto chvíli vyhodnotit, proč se naši hráči na hřišti nevyrovnali soupeři alespoň bojovností a pohyblivostí. To je pro mě obrovské zklamání. Musím domácím pogratulovat, protože vyhráli zcela zaslouženě,“ řekl Zákostelský, jehož svěřenci prohrávali po prvním poločase 0:2.

„Naší snahou bylo dát co nejdříve kontaktní branku, poté poslat na hřiště dalšího ofenzivního hráče a pokusit se ještě vyrovnat a získat alespoň bod. Kdybychom vstřelili kontaktní branku, soupeř by jistě znervózněl a toho jsme mohli využít. Musím přiznat, že jsme v tomto zápase na nějaký zvrat vůbec neměli,“ poznamenal kormidelník S. Ústí, které zpečetilo historický postup do druhé nejvyšší soutěže tři kola před koncem.

Rozhodl první poločas

Trenér Písku zářil spokojeností. Na úvodní trefu Michala Polodny po střele z vápna navázal Zušťák v nastavení první půle, kdy ústečtí hráli chvilku o desíti bez zraněného Janů. „Od začátku střetnutí jsme chtěli hrát aktivně, a to se nám dařilo. Rozhodující moment pro naše vítězství byl první poločas, ve kterém jsme si zajistili dvoubrankové vedení a soupeře jsme nepustili do jeho kombinační hry. Mám radost z toho, že naši hráči přistoupili k tomuto zápasu velice zodpovědně. Směrem dopředu jsme byli hodně nebezpeční, takže v závěru střetnutí mohlo být skóre ještě vyšší. Těší mě, že se nám do branky vrátil Samoel a že jsme tento důležitý zápas odehráli bez inkasovaného gólu. Spokojený jsem rovněž s tím, že jsme soupeře nepustili do vážnější šance,“ chválil si po derby Musil.

Výhra měla být pro Písecké psychickou vzpruhou do dalších deseti zbývajících kol (hrálo se o 17 účastnících), v nichž prohráli jen dvakrát. „Musíme jít od zápasu k zápasu, ještě není nic rozhodnuto. Soutěž je hodně vyrovnaná. Myslím si, že výkon mužstva v derby, ale i výsledek zápasu, naše příznivce uspokojil. Věřím, že vítězství z derby potvrdíme i v nadcházejících dvou zápasech,“ uvedl Musil.

Ten dnes trénuje rezervu Táborska v krajském přeboru. Jeho tehdejší protějšek Luboš Zákostelský je Grassroots trenér mládeže Pražského fotbalového svazu. Jediným pamětníkem tohoto zápasu před více než devíti roky je písecký David Kubiš. Sezimovoústecký Spartak se po sloučení s FK Tábor v roce 2012 přejmenoval na FC MAS Táborsko.

Statistiky zápasu:

FC Písek – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 3:0 (2:0)

Branky: 35. Polodna, 45+2. Zušťák, 61. Linhart. Rozhodčí: Janoch - Grimm, Hajšman. Bez karet. Hráno 10. 4. 2010.

Písek: Samoel - Kubiš, Pastyrik, Pravda, Mich. Held, Linhart (88. Kunc), Skopalík, Malý (81. P. Káník), Mašát, Polodna, Zušťák.

S. Ústí: Jakubov - Endl (70. Horka), Kochlöfl, Martínek, Janů (45+2), Rožboud, Kočí (72. Schön), Barteska, Mašek, Kostečka, Mach.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři