Aktuality

Muži A - Derby v Táboře proběhlo jasně v režii domácích
  • 6.10.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Derby v Táboře proběhlo jasně v režii domácích

V očekávaném prestižním jihočeském derby v Táboře se zrodil výsledek 4:0 ve prospěch dosud neporaženého lídra tabulky. Táborsko ukázalo své kvality a oprávněnost prvního místa v tabulce. Tři góly nachystalo Písku ze vzduchu.

O něco pikantnější bylo derby pro Bělouška, Presla, Valentu a Satrapu, kteří v Táborsku nedávno působili. Písecká vítězná sestava zůstala beze změny, táborský kouč Brožek udělal dvě korektury. Na lavičku usedli Smetana a Toutou, místo nich nastoupili Penc a Vandas.

Že to byl vydařený tah, ukázala již první minuta, kdy po centru ze strany hlavičkoval přesně k tyči Vandas. Tento moment předznamenal další průběh derby na Kvapilce před téměř devíti stovkami fanoušků. Rychlý gól posadil domácí do sedla, ovládli hřiště a vytvářeli si další šance, kterým úspěšně čelil výborný Satrapa, jehož dvakrát zachránila branková konstrukce. Ve 37. minutě zahrál Kučera trestný kop na zadní tyč, kde pohotově dorážel Vandas. Písečtí ohrožovali Pecháčka jen střelami za velkým vápnem, s nimiž si poradil.

Táborští pokračovali po přestávce v převaze. V 56. minutě vyskočil na roh Penc a hlavou přidal třetí gól. Zakrátko chyběly Vandasovi k završení hattricku jen centimetry. Čtvrthodinku před koncem po rychlém protiútoku domácích zakončoval skluzem za Satrapova záda čerstvý Al Sarori, posila z Jemenu. V poslední minutě mohl snížit Valenta, který se řítil ze strany sám na brankáře, ale zakončil nad. Podobně jako v nedávném hokejovém derby slavili Táborští vysoké vítězství.

„Musíme uznat, že Táborsko v momentální formě bylo nad naše síly,“ nehledal výmluvy písecký kouč Milan Nousek ml. „Na druhou stranu jsme nechtěli hrát v Táboře zanďoura, abychom postavili blok v osmi lidech a bránili bezgólový výsledek. Přijeli jsme si to rozdat na férovku. Kvalita byla na straně domácích, my jsme byli ve všem druzí, jak v osobních soubojích, tak rychlosti řešení akcí v momentě, kdy jsme byli na míči,“ uvedl k nedělnímu souboji s regionálním rivalem. „My se teď musíme co nejlépe připravit na páteční zápas se Štěchovicemi,“ dodal Nousek. Podrobný rozbor derby pohledem trenéra přineseme v týdnu.

FC MAS Táborsko – FC Písek 4:0 (2:0)

Góly: 1. a 37. Vandas, 56. Penc, 74. Al Sarori. Rozhodčí: Šimek - Raplík, Čechlovský. Delegát: Bláha. ŽK: 1:4 (Conde – J. Held, Vacovský, Kulík, Voráček). Diváků: 860.

Táborsko: Pecháček – Havrda, Navrátil, Penc, De Almeida (89. Rydval) – Vozihnoj (77. Novák), Kučera, Conde, Tolno (82. Schramhauser) – Musiol (83. Toutou), Vandas (67. Al Sarori). Trenér Miloslav Brožek.

Písek: Satrapa – Sajtl (83. Benetka), Běloušek, Vacovský, Holý – Kulík – M. Held (56. Voráček), J. Held (79. Hrachovec), Valenta – Vávra (82. Kubiš), Ulbrich (61. Presl). Trenér Milan Nousek ml.

Napsal Michal Průcha, foto Daniel Pekař

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři