Aktuality

Muži A - Běloušek po Slavii: Herně to nebylo úplně ono, body jsme odbojovali
  • 6.11.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Běloušek po Slavii: Herně to nebylo úplně ono, body jsme odbojovali

Velkou oporou zadních řad třetiligového FC Písek je po celou podzimní část letošní sezony Ondřej Běloušek. Zkušený stoper a kapitán byl po vydřené výhře se Slavií Praha B (1:0) vyhlášen nejlepším hráčem píseckého týmu.

Béčko Slavie jste porazili těsně 1:0. Vítězství se nerodilo vůbec lehce. Co říkáte na průběh zápasu?
Věděli jsme, že Slavie má mladé mužstvo a nebude to vůbec jednoduché. Vítězství si vážíme, protože to nebyl od nás úplně ten nejlepší fotbal, ale hlavně odmakané a odbojované utkání.

Jaký dojem na vás udělali slávisté? Byl to na podzim jeden z nejtěžších soupeřů?
Myslím, že Slavie byla zatím nejtěžší soupeř. Mladí, rychlí a technicky velmi dobře vybavení. Bylo štěstí, že některé své akce nedotáhli do úplného zakončení.

Chtě nechtě musel trenér sáhnout do obrany a místo maroda Holého postavit nestárnoucího Kubiše. Zápas zvládl na levém beku s bravurou.
David je velmi zkušený fotbalista, který ještě hrál s mým bráchou. Zápas zvládl skvěle, stejně jako celé mužstvo. I když už na tom není rychlostně nejlépe, vždy situaci správně vyhodnotil a věděl, kdy a co si může dovolit nebo jak na situaci reagovat.

Co jste říkal samotné atmosféře páteční předehrávky a více než tisícovce diváků v hledišti?
Atmosféra byla krásná, tak velkou návštěvu jsem upřímně nečekal. Myslím, že i umělé osvětlení té fotbalové atmosféře pomohlo. Zažil jsem ho už několikrát a takové zápasy mám moc rád.

Měl jste proti Slavii, kde jste strávil dorostenecký věk, zvýšenou motivaci?
Neřekl bych, je to už delší doba, co jsem ve Slavii byl a navíc to bylo jen v dorosteneckém věku. Všechny zápasy beru stejně. Chci vyhrát a podat co nejlepší výkon.

Jediný gól Písku obstaral další exslávista Martin Voráček. Nebavili jste se o tom, že by bylo hezké, kdyby to jeden z vás dvou rozhodl? Nebo došlo v kabině na jiné téma?
Před zápasem tohle téma nepadlo, pouze jsme se zasmáli nad fotkami, které byly zveřejněné na klubovém Facebooku FC Písek, z našich mladých let a v dresech Slavie. To jsem upřímně nečekal.

Kraloval jste ve vzdušných soubojích a také jste sehrál hlavní roli v poslední minutě, kdy byli sešívaní blízko k vyrovnání. Bylo to na poslední chvíli. Jak jste tu situaci viděl?
Utkání bylo hodně bojovné a vyhecované a takové mám rád. Mně zápas velmi sedl, i když v prvních minutách jsem neměl příliš přesvědčivé kontakty s míčem. Naštěstí my kluci pomohli a já se z toho rychle oklepal, takže jsem rád, že jsem k výhře mohl nějak pomoci. Při té šanci v poslední minutě se dostali slávisté z naší pravé strany do pokutového území a centr směřoval po zemi někam na úroveň penalty. Já jsem stál vedle brány před první tyčkou, při sledování míče mě v ten moment napadlo dostat se rychle do brány, jestli mě to netrefí. A měl jsem to štěstí, že střela mířila do míst, kam jsem přibíhal. Stačil jsem naštěstí levou nohou míč zblokovat mimo bránu na rohový kop.

Co jinak říkáte mimořádně povedenému podzimu? Asi se shodneme, že to nečekal ani ten největší optimista…
Upřímně, to nečekal asi nikdo. Dokonce jsem slyšel i názory, že nemáme šanci udržet se a budeme mít velké problémy. Naštěstí se to nestalo a my můžeme konečně dokázat, že fotbal hrát umíme, a když se k nám přikloní i trochu toho štěstí, dokážeme hrát nahoře. V minulé sezóně nám to štěstí chybělo, a proto to také dopadlo tak, jak to bohužel dopadlo. Velice si vážíme našeho umístění a podpory fanoušků, proto za žádnou cenu nechceme polevit a podzim dohrát co nejlépe.

V příštím kole jedete na hřiště posledního Rakovníka. Důležité bude nic nepodcenit, že?
Přesně tak, žádný soupeř se nesmí podcenit. Nezáleží, jestli je ten tým první nebo poslední. Důležité je, abychom hráli, jak umíme, a pokud dáme do zápasu vše, nemusíme se bát. Ve fotbale se může stát cokoli a i když hrajete dobře, může se prohrát. Hlavní je, abychom bojovali jeden za druhého a vzájemně si pomáhali. Věříme si a navíc bojujeme i za jednoho člena týmu, který s námi teď nemůže být. Všichni věříme, že se brzy budeme zase potkávat před utkáním na chodbě, kde nám podá ruku a popřeje hodně štěstí. Snad mu naše výsledky dodávají sílu na uzdravení.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři