Aktuality

Muži A - Kdo je železným mužem FC Písek?
  • 27.11.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Kdo je železným mužem FC Písek?

Co říkají podzimní čísla FCP? Kdo nasbíral nejvíc startů, gólů či žlutých karet? Komu můžou v kabině říkat „železný muž“?

Obránci Ondřej Běloušek a Filip Vacovský na podzim odehráli všechny zápasy a jako jediní z dvacítky hráčů FCP nechyběli na trávníku ani vteřinu. Oba odehráli kompletních 1350 minut.

Patnáctkrát nastoupili také Ulbrich s Vávrou, který až na brankáře vyzkoušel v týmu všechny posty. Nejméně utkání odehrál 19letý Miroslav Mařík, neboť před koncem přestupního termínu odešel vypomáhat do divizní Čížové. Na střídačce se objevili mladíčci z dorostu se stejným jménem i příjmením. Václav Pícha (18 let) je brankářem v U19, šestnáctiletý Václav Pícha je oporou a kapitánem týmu U17. Na první start v A-týmu si zatím musí ještě počkat.

Gólům vládl Tomáš Valenta, jemuž přechod na levý kraj zálohy sedl jako ušitý. Letní posila byla také autorem nejhezčích píseckých tref. Rodilý Pražák dal oba v hlavním městě. Dělovkami z dálky se prezentoval v premiéře s Vltavínem a na Strahově se Spartou B.

Šest čistých konto udržel navrátilec do branky Jan Satrapa. Mezi tyče si poprvé stoupl ve 4. kole a hned vychytal tři nuly, celkově šest. Před píseckými fanoušky kapituloval pouze jednou.

Odehrané zápasy (20 hráčů): 15 – Vacovský, Běloušek, Ulbrich, Vávra, 14 – Holý, Kulík, J. Held, M. Held, 13 – Sajtl, 12 – Presl, Satrapa, Benetka, Valenta, 11 – Hrachovec, Kubiš, 10 – Voráček, 6 – Hajdo, 5 – Petřík, 3 – Klement, 1 – Mařík

Střelci (21 gólů): 7 – Valenta, 3 – Voráček, M. Held, 2 – Presl, 1 – Vávra, J. Held, Kulík, Ulbrich, Holý, Běloušek

Žluté karty (42): 5 – Valenta, Kulík, 4 – Vacovský, Sajtl, Presl, 2 – Ulbrich, Voráček, Vávra, Hrachovec, Holý, J. Held, Běloušek, M. Held, 1 – Hajdo, Benetka, Kubiš, Klement

Červené karty (1): 1 – Valenta

Vstřelené branky na zápas: 1,4

Obdržené branky na zápas: 1,0

Čistá konta: 6x

Penaltové rozstřely: 3x (2 výhry – 1 porážka)

Nejvyšší výhra: 3:0 s K. Vary a Motorletem

Nejvyšší porážka: 0:4 v Táborsku

Nejvíce branek v utkání: 5 – Králův Dvůr – Písek 3:2

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři