Aktuality

Muži A - VIDEO: Příprava začala. Do tréninku se zapojili Froněk a Čarný

Muži A - VIDEO: Příprava začala. Do tréninku se zapojili Froněk a Čarný

FC Písek, kteří mnozí považují za nejpříjemnější překvapení první poloviny ČFL, udržel podzimní kádr pohromadě. V pondělí vstoupil do přípravného období se dvěma novými hráči, které v kabině přivítali šéfové klubu Leoš Gornický a Milan Nousek st.

Na prvním tréninku se hlásil navrátilec z druholigové Chrudimi Tomáš Froněk (29 let), kde hostoval rok a půl. Zatím se bude připravovat s mateřským klubem, ale nezdává se svého snu vyzkoušet si nejvyšší soutěž. Už v létě jej testovalo Dynamo Č. Budějovice. Kvůli zranění nedopadlo. „Vše je teď v jednání, uvidíme, jak všechno dopadne. Mám dvě nabídky z 2. ligy, ale možné také je, že v Písku zůstanu. Vidím to tak padesát na padesát,“ prozradil zkušený borec, který se zanedlouho stane novopečeným otcem. „Moc se na to těším. Zatím nevíme, co to bude,“ rozzářil se Froněk.

Zcela novou tváří je mladičký krajní obránce Damián Čarný ze Slovenska. S fotbalem začínal v Košicích, mládeží prošel v Tatranu Prešov. Talentovaného dorostence přibrzdilo v rozletu vážné zranění kolena. „Dva roky jsem promarodil a podstoupil plastiku křížového vazu. Teď bych se rád pokusil prosadit v Písku. Ještě můžu hrát půl roku za dorost, takže i tam bych mohl mít herní vytížení,“ sdělila možná posila, který je v týmu na zkoušce. „Klub mi zajistil ubytování, bydlím na pokoji s Tomem Ulbrichem,“ dodal skromný benjamínek, který to má domů na východní Slovensko přes šest set kilometrů.

Písecký tým opustil jen brankář Martin Klement. Po půlroční štaci si hledá jiné angažmá, které by skloubil se studiem v Liberci. Na post dvojky přichází po podzimním hostování v Lažišti Zdeněk Vojtíšek (18), který bude krýt záda Janu Satrapovi. Z „hostovaček“ se minimálně na přípravu vrací Tomáš Pecka (Olešník) a Jan Sigmund (Čimelice), oba patřili v přeborových týmech mezi opory. Po dlouhodobém zranění se naplno zapojil zadák Petr Řehoř.

Další zajímavosti ze startu přípravy přineseme.
 

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři