Aktuality

Muži A - Oblékne Tomáš Froněk písecký dres? Zatím je předčasné mluvit o návratu ztraceného syna

Muži A - Oblékne Tomáš Froněk písecký dres? Zatím je předčasné mluvit o návratu ztraceného syna

Ofenzivní záložník Tomáš Froněk z vlastní vůle ukončil hostování v druholigové Chrudimi a zapojil se jako kmenový hráč do zimní přípravy třetiligového Písku. Zatím však je předčasné mluvit o návratu ztraceného syna. Rychlonohý fotbalista zvažuje nabídky z druhé nejvyšší soutěže.

Žlutomodré písecké barvy hájil pražský rodák v období 2016 až 2018. Ve druhé sezoně dal dvanáct gólů a vytvořil nejproduktivnější dvojici spolu s Filipem Řezáčem. Následně oblékl dres druholigového nováčka z Chrudimi a po osmigólové úvodní sezoně dostal pozvánku k letní zkoušce od českobudějovického Dynama. „Připravoval jsem se s týmem, jenže mě postihlo zranění dva nebo tři dny před odjezdem na soustředění. Měsíc jsem chodil o berlích. Domluvili jsme se s trenérem Horejšem, že to ukončíme a později případně navážeme znovu kontakt,“ vypráví o smolném intermezzu v kariéře.

V Chrudimi odkopal Tomáš Froněk uplynulý podzim a přestože měl smlouvu do konce letošního ročníku, odhodlal se ke změně. „Nechci to nějak ventilovat, prostě jsem z nějakého důvodu nebyl spokojený. Angažmá ale nezatracuji. Obrovsky mi pomohl Pavel Jirousek, podle mého názoru vynikající trenér,“ ohlíží se osmadvacetiletý hráč, který před prvním příchodem do Písku působil od juniorky po FNL v jihočeském Táborsku. „Píseckému klubu jsem zatím nic nepodepsal. Máme dohodu, že tady budu trénovat, ale zhruba do dvou týdnů chci mít jasno. Zvažuji dvě nabídky z 2. ligy, je to padesát na padesát,“ mluví o vyhlídkách na jaro.

Dostal nový impulz

Stále je tedy otevřená varianta, že kvalitní fotbalista zůstane u břehu Otavy. „Nebránil bych se. Písek mám rád. Klub mi pomohl prosadit se do velkého fotbalu, líbí se mi jsem tady. Na jednu stranu zvažuji ambice hrát vyšší soutěž, ale proti tomu stojí starost o rodinu,“ naznačuje, že vedle sportovních povinností ho brzy čeká rodičovská role. Poprvé se stane otcem. „V nejbližší době se dozvíme, jestli to bude kluk nebo holka. Strašně moc se těším. Dalo mi to úplně nový impulz. Partnerka je z Prahy a dojíždění do Písku by mi nedělalo moc velký problém. Musíme chodit po doktorech a bude potřeba, abych byl víc doma. Ve třetí lize má člověk víc času, než ve druhé,“ dává naději Jihočechům.

Od Třech králů trénuje se staronovými spoluhráči každý večer na písecké umělce a v dalších částech i okolí městského fotbalového areálu. „Na zimní přípravu se netěší žádný fotbalista. Nejsem výjimka. Ale musí to být. Ty dva měsíce se dají vydržet,“ usmívá se nad neoblíbenou součástí sportovního života. Do osobních statistik si zaknihoval 56 utkání a 11 gólů ve 2. lize, 63 zápasů a 21 gólů na trávnících ČFL. Kterou kolonku rozšíří v nejbližší době? „Sice už nemám ideální věk na to, abych se dral mezi elitu, ale pořád se chci dostat co nejvýš. Myslím, že bych se pořád ještě mohl posunout i do nejvyšší soutěže. Mám takové ambice. Chtěl bych si někdy zahrát první ligu,“ prozrazuje svůj sen.

Napsal Ladislav Lhota, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři