Aktuality

Muži A - Písečtí podstoupili fyzické testy na FTVS UK
  • 15.1.2020
Zpět na aktuality

Muži A - Písečtí podstoupili fyzické testy na FTVS UK

Po úvodních tréninkových jednotkách a prvním přípravném utkání se fotbalisté píseckého A-týmu v pondělí podrobili na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze kompletním zátěžovým a motorickým testům.

Tuhle možnost měli zásluhou finančního přispění vedení klubu již podruhé. Testy slouží k ověření fyzické výkonnosti hráčů. Zjistí silové schopnosti, případné svalové dysbalance, naměří tuk a především hodnotu VO2max, která ukazuje spotřebu kyslíku.

Jeden z neoblíbených testů probíhá s maskou na obličeji na klasickém běžeckém pásu. Všechny naměřené hodnoty registruje počítač. Po počátečním zahřívání se postupně přidává rychlost až do úplného vyčerpání. Jak říkají sami hráči, jde se na krev. Součástí testu jsou i další stanoviště, které procházeli jeden po druhém. Nutností bylo vyplnění dotazníků.

Na úrovni druholigových hráčů

Zjištěné hodnoty také slouží trenérskému týmu k sestavení kondičních tréninků v průběhu sezony. Písečtí si na testech vedli nadmíru příznivě. Jak ukazovali v průběhu vydařeného podzimu, fyzička byla jejich silnou zbraní.

„S kompletními výsledky budou trenéři seznámeni do konce týdne, ale podle těch průběžných panuje u většiny hráčů spokojenost. Hodnoty ukazují, že jsou srovnatelné s výsledky hráčů druhé ligy,“ prozradil k testům v Praze vedoucí mužstva FCP Miroslav Grobár.

Znovu se potvrdilo, že nejlepší fyzičku mají mít záložníci. Přístroje ukázaly, že jedničkou byl opět 21letý Tom Ulbrich. Vzhledem k věku žádné překvapení.

Napsal Michal Průcha, foto Miroslav Grobár

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři