Aktuality

Muži A - K první domácí přípravě  přijede dorost Dynama ČB
  • 17.1.2020
Zpět na aktuality

Muži A - K první domácí přípravě přijede dorost Dynama ČB

Druhý herní test zimní přípravy podstoupí A-tým FC Písek v sobotu dopoledne. Po vysoké porážce ve Vlašimi se poprvé v novém roce představí píseckým fanouškům.

 Svěřenci trenéra Milana Nouska ml. mají po propadáku ve druhém poločase s Vlašimí co napravovat. „Byla to pořádná facka. Když už tedy přišla, je dobře, že na úvod přípravy. Měsíc před soutěží by to něco signalizovalo,“ pravil písecký kouč, jehož zklamal výkon náhradníků. „Než se rozkoukali, prohrávali jsme za deset minut tři nula. Na druhou stranu je třeba uznat kvalitu Vlašimi, do druhé půle vyslala deset čerstvých hráčů, z nich řada přišla na testy a chtěli se ukázat. My se zase musíme vrátit k poctivé práci,“ podotkl po devítigólové nadílce.

První ze sedmi domácích přípravných zápasů sehraje písecká družina s „devatenáctkou“ českobudějovického Dynama. V nejvyšší dorostenecké soutěži zůstala daleko za očekáváním a s pouhými 9 body v patnácti podzimních střetnutích skončila poslední. Obrana nepatřila k nejhorším, ale 11 vstřelených branek jasně signalizuje, kde Budějovické tlačila bota. Začátek sobotní přípravy je v 10,15 hodin.

Nedělní derby béček Plzně a Budějovic

Od neděle do čtvrtka bude na soustředění u Otavy béčko Viktorie Plzeň. Jeden ze čtyř podzimních přemožitelů FC Písek ve třetí lize (1:0) stráví zimu na čtvrté příčce. Trenér Pavel Horváth přivítal do přípravy čtveřici talentovaných mladíků z U19, z hostování v Pardubicích se vrátil Kepl.
Gabriel zkouší štěstí v plzeňském A týmu a Vais v Ústí nad Labem. Do Domažlic zamířila na hostování dvojice Rychnovský a Plecitý. „Tak nějak by to mělo fungovat, kluci dostávají zaslouženou šanci se prosadit a já jim budu držet palce,“ řekl na klubovém webu k odchodům Horváth.

Západočeši dorazí do Písku v neděli dopoledne (19. ledna) a už krátce po obědě poměří síly s divizní rezervou Dynama Č. Budějovice. Výkop utkání byl naplánován na 14,30 hodin.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři